Zdeněk Zerzáň, odborník na cestovní ruch, Šumperk
Otázkou zůstává, co je v Jeseníkách původní a chtěl bych znát odpověď na to, odkdy se to vlastně počítá. Podle mě není v Jeseníkách původního vůbec nic. Pokud se vykácením odhalí vrcholky Jeseníků, musíme počítat s nárůstem lavin. Z hor se pak stane skluzná podložka pro laviny.
Bořivoj Minář, generální ředitel firmy Stomix Žulová
Omezujeme lyžaře, ale na druhou stranu kácíme Z některých opatření jsem v rozpacích. Na jednu stranu omezujeme lyžaře, aby se náhodou pod sněhem něco nezničilo, a na stranu druhou se kácí porost, který je tam dlouhá léta. Posuzuji to laicky; kleč má svůj význam, ať už z hlediska eroze nebo zadržení sněhu, aby nevznikaly laviny.
Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky
Lidem kleče nevadí. Bez nich utrpí vzhled krajiny Kleče v Jeseníkách nejsou původní, ale tento porost je tu už dlouho a mohl by tu dál zůstat. Nemyslím si, že by to návštěvníkům Jeseníků vadilo, v určitých místech kleče zabraňují lavinám. Pokud vzniknou holiny, bude přírodě dlouho trvat, než se s tím vyrovná a ani to nebude vypadat esteticky.
Lubomír Žmolík, předseda Sdružení měst a obcí Jesenicka
Kácet by se mělo jen na vybraných místech Kleče tvoří souvislou pokrývku a zamezují tím růstu semen vzácných rostlin. Nesouhlasím s celoplošným vykácením, není to podle mého dobrá myšlenka, porost zabraňuje jarní erozi při rychlém odtávání sněhu. Nebráním se tomu, aby se kácelo v pečlivě vybraných lokalitách.