logo Silvarium tisk

Stát i Evropa připravují dotace pro vlastníky lesů podle velikosti pozemku. Jde o obdobu zemědělské dotace na plochu se zatím nejasnými podmínkami

Vlastníci lesů se nedávno ostře pustili do ministerstva zemědělství za to, že jim za loňský rok pošle „jen" 3,6 miliardy korun na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity. Podle Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů (SVOL) to totiž pokryje jen asi desetinu škod.

Resort ovšem zároveň v reakci na lýkožrouta pracuje na úplně novém systému lesnických podpor. Ty by vlastníci lesů dostávali podle velikosti lesa podobně, jako je tomu dnes u zemědělců, kteří mají automaticky nárok na 3,6 tisíce korun na každý hektar obhospodařované půdy plus další dva tisíce na takzvaný greening. Ve druhém případě nejde v zásadě o nic jiného než o odměnu za dodržování ekologických postupů hospodaření.

Celý článek najdete v týdeníku Hrot

Komentáře  

0 # milan.kosulic 2021-09-06 09:35
Tak buď jsou ty "ekologické postupy hospodaření" špatně nastavené, nebo je "dva tisíce na takzvaný greening" žalostně málo. Protože na polích nějaké zlepšení hospodaření moc nevidím.
Jestli se to takto mdle nastaví i pro vlastníky lesů, tak to budou zase jen vyhozené peníze.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě