„Na místě jsme ošetřili a do Vsetínské nemocnice odvezli dva muže. Jednoho muže na chirurgickou ambulanci s podvrtnutým kotníkem, to byl dobrovolný hasič. Druhého muže jsme převezli do interní ambulance, nadýchal se zplodin,“ řekla ČTK mluvčí krajské záchranné služby.
Požár zasáhl plochu 70 krát 50 metrů. „Hoří hala na zpracování dřeva a sklad řeziva. Hasičům se podařilo uchránit čtyři sušárny včetně technologií,“ uvedl Martinec. Požár zasáhl dvě haly spojené střechou.
V době největšího požáru bylo na místě 18 jednotek, tedy desítky hasičů a byl vyhlášený třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu. Po 7. hodině ranní bylo na místě 14 jednotek hasičů. Podle hrubého odhadu jednatele společnosti jsou škody stovky milionů korun.
Požár zpozoroval a nahlásil vrátný. „Hasí se proudy vody a ta je dopravována na požářiště kyvadlově velkokapacitními cisternami,“ uvedl David Martinec. Hasiči na místo povolali speciální techniku z Hlučína na rozebírání konstrukcí, aby se mohli lépe dostat k ohniskům. Využili i drony, které dávají informace velení zásahu. Lidé v obci by preventivně neměli větrat.
Podle ČTK, red.





















