logo Silvarium tisk

Sdělení Ministerstva zemědělství k administraci příspěvků na hospodaření v lesích

Pro efektivnější vyplácení finančních příspěvků na hospodaření v lesích doporučuje MZe v případě jednotné žádosti BDI uvádět požadavky na příspěvek B (obnova, zajištění a výchova lesních porostů) do samostatné žádosti a případné požadavky na příspěvek D (šetrné technologie při hospodaření v lesích) či na příspěvek I (ochrana lesa) uvádět již souhrnně do druhé žádosti.

Foto: Pixabay Foto: Pixabay

Důvodem pro tento postup je financování příspěvku B (obnova, zajištění a výchova lesních porostů) z jiných zdrojů (v současnosti z Národního plánu obnovy), než je tomu u ostatních příspěvků na hospodaření v lesích D a I (financovány ze státního rozpočtu). Financování příspěvku B z jiných zdrojů, než je státní rozpočet, umožňuje výplatu žádostí obsahujících jen příspěvek B provést rychleji, než je tomu u žádostí obsahujících kromě příspěvku B i příspěvky D a/nebo I (nebo jen příspěvky D a/nebo I); ty jsou profinancovány až v okamžiku zajištění prostředků ze státního rozpočtu.

MZe proto doporučuje požadavky na finanční příspěvky B, D a I rozdělit do dvou samostatných žádostí (do první žádosti jen B, do druhé žádosti D a/nebo I). Rozdělené žádosti je možné krajskému úřadu podat současně (v rámci jednoho podání). Ostatní podmínky podání žádosti nejsou tímto postupem nijak dotčeny.

MZe

Líbil se vám článek?
(0 hlasů)

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě