logo Silvarium tisk

Rozpočet ministerstva zemědělství by měl klesnout o 8,3 procenta na 52,7 mld. Kč, na podporu lesního hospodářství má jít 2,139 miliardy korun

Rozpočet ministerstva zemědělství by měl příští rok klesnout oproti letošnímu roku o 4,78 miliardy na 52,7 miliardy korun. Příští rok by tedy měly výdaje resortu klesnout o 8,3 procenta. 

Ministr zemědělství Marek Výborný. Foto: MZe Ministr zemědělství Marek Výborný. Foto: MZe

Vláda již dříve oznámila, že výdaje na dotace v gesci ministerstva zemědělství mají podle jejího plánu na konsolidaci veřejných financí klesnout v příštích dvou letech o více než deset miliard korun.

Podle návrhu má letos na podporu agrárního sektoru z rozpočtu směřovat zhruba 38 miliard korun, letos bylo v rozpočtu 39,44 miliardy korun. Výdaje na podporu lesního hospodářství podle návrhu rozpočtu mají dosáhnout 2,139 miliardy korun, v letošním rozpočtu to bylo zhruba o miliardu více. Výdaje na podporu vodního hospodářství by měly být miliarda korun, letos byly výdaje přes tři miliardy.

 

Návrh státního rozpočtu

 

Podpora nevládním organizacím by měla příští rok být 40 milionů korun, oproti letošnímu rozpočtu o deset milionů méně. Výdaje na výzkum, vývoj a inovace by měly být příští rok 1,07 miliardy, letos bylo v rozpočtu 1,175 miliardy korun.

Ministerstvo již letos zrušilo některé dotace hrazené ze státního rozpočtu. Zrušilo programy na podporu chovu dojnic a skotu bez produkce mléka. Odhaduje, že s ohledem na čerpání peněz loni by se mělo letos zrušením dotací ušetřit 310 milionů korun. Zrušil se také dotační program pro potravinářské podniky, ve kterém se mělo rozdělit 230 milionů korun.

ČTK

Líbil se vám článek?
(0 hlasů)

Komentáře  

+8 # Přemek 2023-09-11 09:47
Zelení parazité mají díky politice EUsojuzu peněz stále dost. Tykač v rozhovoru řekl,že cena MWh el. je 120,-euro a z toho je 90,-euro cena emisní povolenky a tento lumen vypráví,jak nám na dotace dává EUsojuz. Vše krvavě zaplatíme v poplatcích na tzv.Gree deal- emisní povolenky, poplatky za obnov.zdroje atd. Celá EU páchá ekon.sebevraždu pod vlivem těchto zelených parazitů.
+6 # Starý 2023-09-11 07:35
Na podporu lesního hospodářství 2, 139 miliardy a škody zvěří na lesích jsou cca 10 miliard, což jsou jasná fakta.
C S TÍM PÁNI Z MZE UDĚLÁTE!!!
Dále si budete stejně vy, jak vaši úředníci, kterým chcete dále dát další pravomoce, vařit spokojeně kafíčko, počítat myslivecké nesmysly a tvořit bezvýznamné statistiky???
Dodnes jste měli posledních cca 30 let možnost dělat cokoli, aby tento stav byl dobrý a nic se nestalo! Naopak stavy zvěře rostli a když už jsou nad neúnosnou mez, tak se chlubíte odstřelem, ale i to je nesmysl, jelikož velice velké stavy zvěře mají obrovské přírůsty (pro neználky z Mze - další mladé) a pak je logicky velký odlov.
ALE STAVY ZVĚŘE TO VE SKUTEČNOSTI NEŘEŠÍ!!

Důležité je, ale že les je brán jako veřejný zájem a Mze je prakticky nejvýše postaveným vykonavatelem ochrany tohoto veřejného zájmu a to včetně úředníků níže postavených.
ALE NIC MOC SE NEDĚJEE !!!
TYTO PRAVOMOCE NA ŘEŠENÍ MAJÍ POSLEDNÍCH 30 LET A NIC...JEN ZMAR.
Tak už by bylo třeba tuto nesmyslnou hyearchii zrušit a prosadit zájmy vlastníků a vytvořit jiný model.
Samozřejmě vysocí úředníci Mze nemají čas na ochranu a skutečné posouzení ochrany lesa, ti si jezdí zdarma lovit do CHKO své jeleny !!!
TO SE NÁM TO NA LESÍCH PARAZITUJE??

TAK CO BYCHOM NA MZE A V TÉTO DIVNÉ VLÁDĚ POČÍTALI --- VŠAK VLASTNÍK LESA TO UNESE !!

Les co-by veřejný zájem ... hlavně, že si lidé mohou chodit na houby, lesní plody ... tím jim zavřeme hubu a že lesy mizí a odchází, že vlastníkům dochází prostředky, lesy se mění v džungli... to as nikomu nevadí....

VŠAK CO TU 300 LET FUNGOVALO.. ZCELA ZA TŘICET LET JEN TAK LEHCE ZNIČIT NELZE, ALE ZA PADESÁT UŽ SE BUDEME DIVIT...ŽE PÁNI MILÍ???

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Populární zprávy

ŠLP Křtiny je prvním hospodářským lesem v ČR se schváleným LHP založeném na dvou metodách zařízení lesů

ŠLP Křtiny je prvním hospodářským lesem v ČR se schváleným LHP založeném na dvou metodách zařízení lesů

Zobrazení: 5870

Pracovat s lesním hospodářským plánem (LHP) založeným na dvou metodách zařízení lesů umožnila Školnímu lesnímu podniku...

Lesy ČR budou moci příští rok do rozpočtu odvést dvě miliardy Kč, uvedl ředitel Dalibor Šafařík

Lesy ČR budou moci příští rok do rozpočtu odvést dvě miliardy Kč, uvedl ředitel Dalibor Šafařík

Zobrazení: 5338

Aktualizováno. Státní podnik Lesy ČR bude příští rok schopen do státního rozpočtu z letošního zisku odvést...

Hnutí DUHA: Pracovníci Lesů ČR oslovují vlastníky lesů s neoprávněnou výzvou k odstranění souší. Jde o neporozumění, reagují Lesy ČR

Hnutí DUHA: Pracovníci Lesů ČR oslovují vlastníky lesů s neoprávněnou výzvou k odstranění souší. Jde o neporozumění, reagují Lesy ČR

Zobrazení: 4954

Podle Hnutí DUHA soukromí vlastníci lesů dostávají v poslední době výzvy od pracovníků státního podniku Lesy...

Vojenské lesy spustily dva agrolesnické projekty, chtějí posunout enviromentální rozměr svého agrárního programu

Vojenské lesy spustily dva agrolesnické projekty, chtějí posunout enviromentální rozměr svého agrárního programu

Zobrazení: 4586

Vojenské lesy a statky ČR, které hospodaří v lesích, ale i na zemědělské půdě ve vojenských újezdech...

Rozvoj ekoturismu je jedním z hlavních úkolů chráněných území

Rozvoj ekoturismu je jedním z hlavních úkolů chráněných území

Zobrazení: 3980

Rozhovor s Nato Sultanishvili, vedoucí divize plánování a rozvoje Agentury chráněných území v Gruzii.

Poslanci Evropského parlamentu uzavřeli dohodu o obnově 20 % půdy a moří v EU

Poslanci Evropského parlamentu uzavřeli dohodu o obnově 20 % půdy a moří v EU

Zobrazení: 2535

Vyjednavači Evropského parlamentu a členských zemí nalezli dohodu ohledně návrhu zákona o obnově přírody. Nový zákon, na...

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě