logo Silvarium tisk

Ředitelem lesního a vodního hospodářství Lesů ČR je Vladimír Krchov

Ředitelem lesního a vodního hospodářství státního podniku Lesy České republiky (LČR) se 7. 3. stal Vladimír Krchov. Dosud byl ředitelem Lesů hlavního města Prahy. Vladimíra Krchova jmenoval generální ředitel LČR Josef Vojáček. Krchov ve funkci vystřídal Pavla Indru. Na obdobné pozici v nejvyšším managementu Lesů ČR Vladimír Krchov již v minulosti dvakrát působil.

Pavel Indra vedl úsek lesního a vodního hospodářství od loňského 5. listopadu, kdy se stal součástí nového managementu generálního ředitele Vojáčka. Ten Lesy ČR řídí od loňského září. "Pavel Indra požádal o uvolnění z pozice na hradeckém ředitelství z rodinných důvodů. Přešel na volné místo krajského ředitele Lesů ČR v Šumperku," řekla Eva Jouklová. Krajské ředitelství Šumperk již Indra z pověření vedl.

Vladimír Krchov na hradeckém ředitelství LČR působil již v letech 1995 až 2004, kdy řídil odbor lesního hospodářství a ochrany přírody. Později byl lesním správcem v Rychnově nad Kněžnou. Členem nejvyššího managementu byl poprvé v letech 2006 až 2007, kdy zastával pozici výrobně technického ředitele. Tehdy byl členem týmu generálního ředitele Františka Koníčka. Funkci výrobně technického ředitele Krchov následně zastával v letech 2009 až 2012, kdy podnik vedl generální ředitel Svatopluk Sýkora. V mezidobí působil například na Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů nebo v holdingu LESS.

Podle ČTK, red.

Líbil se vám článek? Dejte hvězdy:
(1 hlas)

Komentáře  

+15 # Lynx 2020-08-22 12:18
Kdysi bezel v televizi horor Navrat ozivlych mrtvol.
Ten nazev vystihuje personalni politiku LČR.
-15 # lesmistr 2019-03-27 12:46
Prý se nedá vstoupit do stejné řeky. Je vidět, že dá.
Dokonce i počtvrté. Pravda je, že v té řece vždy v mezidobí uplynulo hodně vody. Někdy kalné, jindy čisté. Přejme panu inženýru Krchovovi hodně štěstí a Lesu zdar! Lesník je kvalitní. Měl v mládí za doby VčSL velice kvalitní spolupracovníky včetně těch v oddělení ochrany lesa. Rádi na něj vzpomínali a vzpomínají. Bohudík!

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Populární zprávy

Zákon o ochraně přírody a krajiny prošel prvním čtením. Poslanci podpořili vznik NP na Křivoklátsku navzdory odporu starostů

Zákon o ochraně přírody a krajiny prošel prvním čtením. Poslanci podpořili vznik NP na Křivoklátsku navzdory odporu starostů

Zobrazení: 6745

Křivoklátsko se má stát pátým národním parkem v Česku. Jeho zřízení předpokládá vládní novela o ochraně...

VÚLHM: Má smysl vychovávat březové porosty?

VÚLHM: Má smysl vychovávat březové porosty?

Zobrazení: 6012

Nejčastější dřevinou, která přirozeně obsazuje místa vzniklá po narušení smrkových porostů na většině stanovišť střední Evropy...

Trump v nadcházejících týdnech plánuje zavést 25% clo na dřevo od světových vývozců

Trump v nadcházejících týdnech plánuje zavést 25% clo na dřevo od světových vývozců

Zobrazení: 2543

Americký prezident Donald Trump ve středu 19. února oznámil, že se Spojené státy chystají zavést novou...

Němečtí vlastníci lesů posílí své zastoupení v EU

Němečtí vlastníci lesů posílí své zastoupení v EU

Zobrazení: 2188

Němečtí vlastníci lesů se snaží posílit své zájmy v Evropské unii. Za tímto účelem založili počátkem...

Jarní kolo Programu rozvoje venkova: Lesníci mohou získat až 1,2 miliardy Kč

Jarní kolo Programu rozvoje venkova: Lesníci mohou získat až 1,2 miliardy Kč

Zobrazení: 1612

V 5. kole příjmu žádostí o poskytnutí dotace na projekty rozvoje venkova v rámci Strategického plánu Společné...

Trump podporuje domácí produkci dříví, chce omezit dovoz

Trump podporuje domácí produkci dříví, chce omezit dovoz

Zobrazení: 1581

Prezident USA Donald Trump podepsal exekutivní příkaz a memorandum určené ke zvýšení domácí produkce řeziva a...

Poslední komentáře

Anketa

Jak hodnotíte rozhodnutí státu zdvojnásobit odvody LČR na sedm miliard korun?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě