logo Silvarium tisk

Šumavským mokřadům vrací život projekt Life for Mires. Připravovala ho i Ivana Bufková ze Správy národního parku. Vodou na Šumavě se bioložka zabývá od 90. let. Hospodáři dříve místní krajinu odvodňovali. Nyní je potřeba kanály zasypávat a vracet potokům přirozenou cestu.

Sedíme na prosluněné louce v mírném svahu. Kousek odtud kdysi bývala osada Skelná. V dálce vidíme šumavské vrcholky. Vedle nás je v zemi hluboká, asi dvoumetrová rýha, kterou dolů stéká voda.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+9 # Přemek 2021-03-09 08:36
Tyhle rady ať dává tato vysavačka dotací přes různé granty svým spolupracovníkům z NP Šumava ve Vimperku.Ti nechali úmyslně rozvráti a sežrat kůrovcem stovky hektarů lesů ve vrcholových partii,kdy došlo ke vzniku obrovských holin,které jsou tam dodnes.To by byl nejlepší způsob na zadržování vody v krajině!Všechny tyto zelené parazity,jejichž činost v oblasti ochrany přírody jsou kontraproduktivní(vi z.biopaliva,dřevní štěpka,kdy do Kodaně vozí lodě z Brazilie štěpku na spalování z tamních lesů a pralesů-65000 t měsíčně)bych vyházel!A krásné louky u Borových Lad zmizely kvůli činnosti NP ,kdy se zde přestalo hospodařit a louky sekat a zarostly buření a nál.dřevinami! Za další peníze daň.poplatníků je potom s velkou slávou obnovovali.Předtím na žádnou radu nedali.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě