Tento týden předalo Hnutí Duha místopředsedkyni Petičního výboru sněmovny Haně Orgoníkové petici za dobrý zákon o NP Šumava.
Velkou otázkou však je, kolik jmen pod touto peticí skutečně podporuje její znění, podotýká Antonín Schubert, předseda Svazu šumavských obcí.
Plzeňské novinky proto dostaly od A.Schuberta následující zamyšlení:
Petiční stánek jsem se zájmem několikrát navštívil, abych se seznámil s prací dobrovolníků, kterým leží na srdci osud Šumavy. Jaké bylo moje poznání? Pohled na přírodu okolo Pramenů Vltavy, kde sběr petičních podpisů probíhal, vyvolává mnoho kontroverzních otázek.
Většina lidí se ptala, kdo tento hrozný stav připustil a kdo za něj ponese osobní odpovědnost. Samozřejmě, že byli i tací, kterým se stav šumavského lesa zdecimovaného kůrovcovou kalamitou líbil, ti petici bez váhání podepsali.
Dobře zvolený název petice a vysvětlovací kampaň, vedená studentskými brigádníky, měly velmi zvláštní výsledek. Petici bez váhání podepisovali lidé, kteří se ptali, zda touto peticí podporují vedení Správy Národního parku Šumava. Odpovědí jím bylo, že ano.
V létě letošního roku došlo na postu ředitele Správy NP Šumava k odchodu pana ředitele Stráského a nástupu nového ředitele Mánka. Obě tato jména způsobují u aktivistů Hnutí Duha mdloby. Brigádníci na stánku tak za podpis pod svou petici odkývali v podstatě cokoliv. Obávám se, že s podpisy pod peticí Hnutí Duha to bude podobné, jako v případě řady nominačních podpisů některých našich prezidentských kandidátů – jsou přinejmenším pochybné, dodal Antonín Schubert, který je kromě výše zmíněné funkce také starostou šumavské obce Modrava.