logo Silvarium tisk

V současné době vrcholí ve středoevropských lesích kůrovcová kalamita. Její následky budou dlouhodobé, možná i trvalé. Proto si vědci a odborná veřejnost kladou otázku, jak v budoucnu bránit lesy proti biotickým činitelům tak, aby nepůsobily rozsáhlé škody na hospodářských lesích. Musíme však také porozumět tomu, v jakých situacích jsou biotičtí činitelé (hmyz a houby) škůdci a v jakých ne, protože například ne všechen dřevokazný hmyz způsobuje v lesních porostech škody.

Vědci RNDr. Adam Véle (Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.) a doc. Jakub Horák (Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze) ve svém článku, který vyšel v prestižním impaktovaném časopise Forests popisují a analyzují ekologické vazby a biotické působení mravence dřevokaze.

Celý článek najdete zde

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě