Veronika PAROULKOVÁ, redaktorka
Dvě miliardy korun malému sdružení na Madagaskaru se povedlo napravit škody, které tam způsobili dřevaři a další podnikavci v 90. letech, aspoň na území několika vesnic.
Barbora KROUŽKOVÁ, moderátorka
Na místě nelegálně vykácených lesů dnes rostou zase stromy a příroda se pomalu zotavuje.
redaktorka
Území asi 6 vesnic. Žije tu asi 2,5 tisíce lidí. Když odjeli dřevorubci, nezbylo tu nic, než paseka, která se brzo proměnila v poušť. Teď tu vznikají nové vesnice, sázejí se nové stromy i chovají divoká zvířata.
Victor Samuel RAHOVALAHY, zástupce sdružení Rio+20
Lidi byli a jsou zvyklí jednoduše zabíjet lemury a kácet stromy. Vytvořili jsme proto naši asociaci abychom chránili životní prostředí. Vrátili zdejší přírodu do původního stavu tak, jak to bylo před tou destrukcí.
redaktorka
Svou vizi se snaží prosadit alespoň na místních 30 hektarech. Kde se nedaří lesům, budou nová rýžová pole. Organizace spojených národů jim za to udělila už cenu v řádech několika desítek tisíc dolarů. Projekt láká i turisty. Jejich počet se tu zvedl až 12krát.
Mamy RANDIAMAMPIONINTSOANIRINA, turistický průvodce
Dřív jsme byli zvyklí žít jen ze zemědělství. Od doby, co tu podporujeme životní prostředí, jsem si postavil dům. Prakticky živím rodinu tím, že se starám o přírodu.
redaktorka
Do původně malého sdružení teď patří víc než polovina místních obyvatel. Ten, kdo nefarmaří, nebo se nestará o les, něco vyrábí a prodává to turistům. Vydělat se tu dá až 200 amerických dolarů za měsíc.