Třebaže na první pohled není nic vidět, i jehličnany trpí na nejrůznější choroby a škůdce, které je mohou decimovat. Stromy jsou také živé organismy a lze je léčit. A pokud několik let pečlivě ošetřujeme a staráme se o námi vysazené jehličnany, měli bychom se je pokusit nejen z choroby vyléčit, ale také se zajímat o to, jaké nemoci jim mohou ublížit a jak tomu předcházet.
Jehličnaté stromy a jejich choroby
Na našich zahradách se pěstují nejen stromy ovocné a okrasné listnaté, ale také jehličnany, které se těší velké oblibě. Spousta zahrádkářů dává přednost solitérům, ale můžeme častokrát vidět jehličnany jako živý plot. Pěstují se především smrky a jedle, ale i modříny a borovice a další exotické jehličnany - tisy, cypřiše nebo cykasy. Málokdo například ví, že jinan dvoulaločný patří také do skupiny jehličnanů. Jehličnany jsou zajímavé svým růstem, tvarem i plody - šiškami. A mohou také trpět na nejrůznější choroby a škůdce.
Sypavka borová
Je to houbová choroba, která je příčinou schnutí borovic. Napadá převážně kosodřevinu a borovici černou. Jehličí hnědne a na rozhraní zimy a jara opadá společně s odumřelými výhony. Borovice bez jehličí se většinou zazelenají, ale potřebují ochranu. Opadané jehličí je potřeba co nejdříve sesbírat a zlikvidovat.
Celý článek najdete zde.