Nebývalý klid nejspíš už velmi brzy vystřídá nápor turistů. Nouzový stav a karanténa však podle šéfa Správy Chráněné krajinné oblasti Jiřího Klápště Českému ráji jednoznačně pomohly.
zemědělskému využití. Nicméně se ukázalo, že jde o plochu naprosto nevhodnou pro zemědělství, protože se opakovaně zavodňovala. Chystaná opatření mají napomoci tomu, aby tam bylo vody ještě více než nyní a mokřad fungoval na sto procent. ČESKÝ RÁJ Radost z mláďat vzácných dravců i deštivého počasí, chystaná výsadba stromů a zakládání nových polních cest. Na druhou stranu ale i starosti s půdní erozí či nepůvodními druhy rostlin a živočichů. Život v Českém ráji se nezastavil ani v době koronavirové krize. Nyní se však i tady vrací k běžnému stavu.
Šéf Správy Chráněné krajinné oblasti Český ráj Jiří Klápště v rozhovoru pro MF DNES popisuje i zlepšení dlouhodobého sucha nebo budoucí přínos kůrovce pro lesy. „V dlouhodobém horizontu kůrovec lesu pomůže, protože nastartuje přeměnu porostu na stav bližší přirozenému stavu," říká Jiří Klápště.
Celý rozhovor naleznete v Mladé frontě DNES.