logo Silvarium tisk

Jizerskohorské bučiny se staly první přírodní lokalitou světového dědictví v Česku. Zároveň se jedná o největší bukový komplex lesa v republice. Bučiny se zařadily mezi takové poklady světové přírody, jako je proslulý Yellowstonský národní park, Bajkalské jezero či africké pláně v Serengeti nebo Velký bariérový útes u Austrálie. O tom, v čem je oblast unikátní, a co lze čekat po zařazení na seznam UNESCO si Deník povídal s vedoucím Správy chráněné krajinné oblasti Jizerské hory Tomášem Korytářem.

Bylo pro vás překvapením, když se Jizerskohorské bučiny dostaly na seznam UNESCO?

Nepřekvapilo mě to z několika důvodů. Jedním z nich je fakt, že jde opravdu o výjimečné a hodnotné území. Druhým důvodem, proč mě to nepřekvapilo, byla pečlivá práce Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, dalších spolupracovníků z České zemědělské univerzity a z výboru České republiky, který to připravoval. Je za tím několikaletá práce, velice pečlivá a podrobná.

Celý rozhovor najdete zde

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Měl by stát přispívat na ekosystémové funkce lesů?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě