logo Silvarium tisk

Ochrana cenného území v oblasti soutoku řek Moravy a Dyje ve formě maloplošného zvláště chráněného území stojí na
červené. Námitky k ní mají lesníci i radnice.

Lanžhot – Je nejcennější oblastí, co se druhové pestrosti rostlin a živočichů týče. Názory na to, jak chránit unikátní krajinu stoletých dubů či Moravskou Amazonii, jak se území na soutoku řek Moravy a Dyje přezdívá, se však různí. Naposledy narazilo i chystané vyhlášení národní přírodní rezervace ve formě maloplošných zvláště chráněných územích. Postavili se proti němu totiž jak Lesy České republiky, tak i představitelé Lanžhota. „Považujeme za sporný navrhovaný rozsah národní přírodní rezervace coby maloplošného zvláště chráněného území. Aktuální největší maloplošné zvláště chráněné území se rozkládá na šesti stech hektarech, ale v případě Národní přírodní rezervace Lanžhotské pralesy a Národní přírodní památky Soutok jde o téměř čtyři tisíce hektarů. To rozhodně malá plocha není. Navíc nám chybí průkazné stanovisko ministerstva životního prostředí, že vyhlášení povede ke zlepšení stavu oblasti,“ uvedla mluvčí Lesů České republiky Eva Jouklová.

Celý článek najdete v Břeclavském deníku

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Měl by stát přispívat na ekosystémové funkce lesů?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě