logo Silvarium tisk

Servis, za kterým stojí lidé… Výstavní dny P & L – Velké Meziříčí 16.–18. 5. 2023

Servis – to nejsou jenom opravy, ale i služba zákazníkům při výběru jejich budoucích pomocníků, zpracování nejvhodnější nabídky s ohledem na konkrétní podmínky, následné zaškolení obsluhy stroje, technické poradenství a údržba. Prodejem stroje vztah prodejce a zákazníka nekončí, ale naopak se dále prohlubuje. Zpětná vazba od zákazníků pomáhá v dalším zdokonalování strojů.

Pravidelná setkávání jsou velmi důležitá pro obě strany. V době, kdy se omezilo pořádání veletrhů a výstav, přistoupila společnost P & L k pořádání vlastních výstavních dnů. Druhý ročník byl třídenní a proběhl stejně jako vloni na pobočce ve Velkém Meziříčí.

P & L, spol. s r.o.

Společnost působí na našem trhu od roku 1990. V současnosti zaměstnává 160 lidí ve 14 pobočkách v Česku a dceřiné společnosti na Slovensku. V její nabídce nalezneme více než 20 světových značek zemědělské, komunální, lesnické, dopravní a manipulační techniky. Od roku 2004 započala s vývojem a výrobou vlastní zemědělské techniky. Výrobní program společnosti vychází z mnohaleté spolupráce s Mendelovou univerzitou v Brně a Českou zemědělskou univerzitou v Praze. Díky intenzivní spolupráci s devíti výzkumnými ústavy, agenturou TAČR, Ministerstvem zemědělství a mnoha dalšími partnery se podařilo vyvinout celkem osm zemědělských strojů pro různé využití. Kromě toho výroba má ve svém sortimentu i komunální techniku, jako jsou rozmetadla, pluhy, zametací nástavby, ale i lesnické nástavby pro UKT.

Výstavní dny 2023

Letošní ročník nabídl přehlídku více než stovky strojů na ploše 4 ha, moderované předvádění novinek ze všech oblastí, možnost vyzkoušení vybrané techniky a odborné poradenství. Každý účastník si s sebou odnesl nový produktový katalog. Organizátoři upozornili i na nové webové stránky.

V jednotlivých sekcích získal návštěvník obecné informace o nabízených produktech, možnost získat rychlou nabídku na vystavovanou techniku a osobně se seznámit s jednotlivými pracovníky obchodního oddělení.

Lesnická technika

V roce 2005 se vedení společnosti rozhodlo angažovat se i v oblasti lesnictví. V současné době zastupuje finského výrobce těžebně-dopravních strojů SAMPO ROSENLEW, výrobce harvestorových hlavic KESLA, finského výrobce harvestoru ProSilva, švédského výrobce vyvážecích přívěsů a jeřábů Trejon Multiforest, finského výrobce štípacích strojů PALAX či českého výrobce štípacího agregátu pro čelní nakladač VAKR. V nabídce nechybí montáž lesnických nástaveb pro UKT dle přání zákazníka (vysoký rampovač, ochrana kabiny a podvozku, ostatní příslušenství). Z ostatních kategorií jsou pro lesnictví vhodné UKT Deutz-Fahr, New Holland a Kioti, nakladače MULTIONE, mulčovače ELHO a TIERRE, sněhové radlice, pluhy a rozmetadla HILLTIP vhodné pro pick-upy. V nabídce nalezneme i přívěsy pro odvoz krátkého a dlouhého dříví.

Probírkový uzel SAMPO ROSENLEW

K největším prodejním hitům v oblasti lesnictví patří probírkové harvestory a vyvážečky SAMPO ROSENLEW, jichž se na českém trhu pohybuje od zahájení prodeje v roce 2015 více než 120 kusů. Nápad vycházel z rozšíření produktové řady finské společnosti Sampo Rosenlew, kterou česká společnost zastupovala v nabídce zemědělských kombajnů.

V nabídce nalezneme dva harvestory do probírek (HR46x) a předmýtních těžeb (HR86 – s otočnou kabinou) a tři vyvážecí traktory (FR28 10 t, FR48 12 t a FR68 14 t). Měřicí systém ve všech strojích SAMPO je finský TECHNION. K novinkám patří funkce ovládání špičky jeřábu SAMPO Crain Control, která omezuje zpětný ráz při pohybu jeřábu. Vedle nových strojů nabízí P & L i použité stroje dovezené z rodného Finska.
Společnost P & L organizuje pro své zákazníky pravidelné návštěvy výrobního závodu ve finském Pori, kde se uživatelé a konstruktéři dělí o své zkušenosti z provozu TDS a seznamují se s připravovanými novinkami. Tato zpětná vazba je nesmírně důležitá pro udržení přední pozice mezi výrobci TDS.

Náhradní díly a servis

Kvalitní servisní zázemí je jedna ze zásadních podmínek při nákupu stroje. P & L, spol. s r.o., postupně vybudovala obchodně-servisní střediska ve Velkém Meziříčí, Hrubčicích u Prostějova, Kroměříži, Žďáru nad Sázavou, Šumperku, Osíku u Litomyšle, Světlé nad Sázavou, Kostelci nad Vltavou a v Kašperských Horách. Všechna střediska mohou nabídnout prostorné zázemí, moderní technické vybavení a odborně zdatný personál (60 techniků) s dlouholetými zkušenostmi. Celková plocha dílenských prostor je více než 2 400 m2.

Další předností je nepřetržitý provoz sedm dní v týdnu a doprava náhradních dílů ze zahraničí do 24 hodin.

Oto Lasák

 

Líbil se vám článek?
(0 hlasů)

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě