Smrtelných pracovních úrazů přibylo. Loni v souvislosti s výkonem svého zaměstnání zemřelo 132 lidí. Nejvíce v Praze a Moravskoslezském kraji. Hlavně kvůli porušení bezpečnostních předpisů.
Záchranáři zasahovali u tragické události na Novojičínsku. Třicet minut po šestnácté hodině přijali tísňové volání z obce Petřkovice, podle kterého došlo k zavalení muže při kácení stromů. Na pomoc do lesního terénu byla vyslána posádka rychlé lékařské pomoci ze stanoviště v Novém Jičíně. Svědkové nalezli padesátiletého muže již zavaleného kmenem stromu a bez projevů života.
(Zdravotnická záchranná služba) Suché hlášení záchranářů z 15. dubna loňského roku lze považovat za naprosto typické. Podle statistik je totiž nejnebezpečnější práce v odvětví „těžba a dobývání" a Moravskoslezský kraj je na předních místech v žebříčku smrtelných pracovních úrazů.
Podle Výzkumného ústavu bezpečnosti práce (VÚBP) se v roce 2015 událo celkem 132 pracovních nehod, při nichž zemřel člověk. To je nejvíce od roku 2008. Meziročně se jejich počet zvýšil o 16 případů, což představuje nárůst skoro o 14 procent.
Podle odvětví se nejvíce v práci umírá ve stavebnictví a zpracovatelském průmyslu s 20 až 30 případy ročně. V relativních počtech vede již zmiňovaná těžba a dobývání, při níž máte šanci 0,03procenta, že zemřete. „Nejčastější příčinou smrtelných pracovních úrazů je používání nebezpečných postupů a způsobů práce včetně jednání bez oprávnění, ale také proti zákazu nebo prodlévání poškozeného v ohroženém prostoru," řekl TÝDNU Petr Mrkvička, analytik VÚBP.