„Lýkožrout smrkový je jen jedním z mnoha tisíců druhů kůrovců, ale dnes ho tu zná každý kvůli tzv. mediální kůrovcové kalamitě. A není to ani tak, že by tento lýkožrout zničil naše lesy,“ říká profesor lesní entomologie Jiří Hulcr. Nejde jen o naše stromy, podobné problémy se vyskytují v dalších částech světa, a to hlavně ze dvou důvodů.
Celý článek najdete zde
Naše lesy nesežral kůrovec, ale klimatická změna, tvrdí entomolog Hulcr (ČRo - plus.cz)
Monitoring médií
- čtvrtek 25. červen 2026
- V Č. Švýcarsku platí vysoký stupeň nebezpečí požáru, lidé mohou jen na stezky (ČTK)
- Lesy Českého Švýcarska před kůrovcovou kalamitou a po ní na srovnávacích fotografiích (medium.seznam.cz)
- Hasiči bojovali nad ránem s požárem chaty i lesa (hasicovo.cz)
- Voda z Moravy pomáhá zmírnit sucho v lese u Hodonína (lesycr.cz)
- Nová přírodě blízká opatření pomohou krajině zadržet vodu i lépe odolávat suchu (hustopece.cz)
- středa 24. červen 2026
- Hnutí Duha podalo žaloby na Macinku a Turka kvůli údajně poškozujícím výrokům (ČTK)
- V parku České Švýcarsko platí kvůli nebezpečí požáru zákaz vstupu do lesa v noci (ČTK)
- Spor o požár v Českém Švýcarsku pokračuje, chalupáři s verdiktem nesouhlasí (decinsky.denik.cz)
- Požár lesa na Pardubicku. Na místo vyjela i velkokapacitní cisterna (pardubicky.denik.cz)
- V Brně a okolí hrozí požáry. Meteorologové vyhlíží také extrémní vedra (brnensky.denik.cz)

















Komentáře
vědci lesy nezachrání, může to být jen motivovaný vlastník lesa !!!
Ovšem dnešní motivace je záporná, v lese si dělá kdo chce co chce, lidi lesy rabují, i když je nevlastní a stát v rabování pokračuje zvyšováním daní a různých příkazů a škatulkováním co je dobře a co ne....
Tak jen tak dál za zničení našich lesů....
Ovšem stát si nikdy nepřizná, že nařízeními...příklad em vypsat veřejné zakázky na zpracování NT pohnojil co šlo!!! To by politici nepřekously takový přehmat....
A tak to jde dál a dál, tak si páni politici dál zvedejte platy a brebendy, aby jste mohli dále bez jakékoli odpovědnosti ničit a ve sněmovně breptat.....