logo Silvarium tisk

V posledních deseti letech se kůrovcová kalamita rozvinula do doposud nepoznaného rozsahu. Za příčinu je možno označit komplex faktorů přírodního i společenského charakteru, zahrnující především dopady extrémního průběhu povětrnostních vlivů ve vazbě na kritický nedostatek pracovních kapacit a organizační potíže v sektoru lesního hospodářství, ve spojení s cenovým pádem na trhu s dřívím.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+1 # schutzmeister@iex.cz 2024-08-09 11:47
" Po celou zimu je nutné důsledně vyhledávat, těžit a asanovat kůrovcové stromy "

No nevím, to podstatný tam podle mýho není -
teda, že to nebude lepší a optimální řešení pro drobného vlastníka smrku je tento co možná nejdřív ideálně komplet vysápat a přesadit modřínem a dubem.
Protože jakmile, a to jistě přijde, se vám do toho brouk dá, už vám z těžby nezbude na zalesnění.
Nešetřit ani mladé, zpeněžitelné smrčky a podpořit vše, co nemá v zimě jehličí.

Už vidím babku z Prahy, jak celou zimu vyhledává napadené smrky někde v Posázaví, aby zbytek pošetřila do úplného sežrání.

A ještě jedna varianta - smrkový les prodat komplet - dokud ho nějaký nadšenec koupí.
Cena půjde nahoru jen stěží.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Považujete proces vyhlašování Národního parku Křivoklátsko za transparentní a demokratický?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě