Je to už 15 let, co se Evropou přehnala bouře Kyrill. A připomněla nám velmi názorně, že přírodu kolem nás nemáme stoprocentně pod kontrolou, a že stále ještě nedokážeme pořádně předvídat, kudy se její destruktivnější spády mohou ubírat. Na mnohé proto s jistým odstupem zafungovaly události 17. až 19. ledna 2007 jako zvonek ranního budíku. Který jsme ovšem znovu zamáčkli a spali dál.
Patrně pro její slovanské (bulharské) jméno Kyrill máme tendenci si tuto divokou bouři trochu přivlastňovat, nicméně její původ je třeba hledat jinde. Prapočátky této meteorologické události se začaly formovat už kolem 15. ledna nad Kanadou (mezi Newfoundlandem a Labradorem), v podobě cyklóny, která se tryskovým proudem poměrně nezvykle rychle, v necelých dvou dnech, přesunula nad Atlantik a k pobřeží Velké Británie a Irska. Kam dorazila zhruba navečer 17. ledna.
Celý článek najdete zde
Komentáře
Ty vám milí vysvětlí, jak v daném místě přeci vůbec nefučelo, když vítr přeci nebyl víc jak 100 km v hod a na nejbližší meteo stanici byl vítr menší.
To že síť našich stanic je po cca 50 km a více, nikoho netrápí. Tak je podivné, že vůbec podchytili Kyrill, další větry už vůbec NE, ale oni jim to ze zahraničí prozradili.
K pojišťovnám to ale dorazilo a tak nám nabízí pojištění lesů, ale to jak to pak řeší už tají....
Tak jak to je, vy chytří hoši z pojišťoven?
Na lesích se vám chce pakovat....nestačí již naše veřejnost a politici, kteří stále žijí v dogma, že les roste sám a užívat jej mohu jak chci.....