logo Silvarium tisk

Desetitisícové škody, desítky případů ročně. Lesníky trápí krádeže dříví napříč krajem.

Čtrnáct kubíků kulatiny jasanu, olše a vrby neznámý zloděj odvezl z lesní plochy u Tiché na Frýdecko-Místecku. Rovnou pětatřicet kubíků palivového dříví, především smrku a modřínu, se ztratilo od jedné z lesních cest v Radimi na Krnovsku.'

Celý článek najdete v deníku Mladá fronta DNES


Komentáře  

+1 # schutzmeister@iex.cz 2023-01-17 21:38
https://www.thenationalnews.com/mena/lebanon/2021/10/19/we-are-losing-a-national-treasure-desperate-lebanese-cut-ancient-trees-for-heating/

Minulý měsíc byl policista Abdelhakim Assayed v šoku, když zjistil, že velká staletí stará jedle na náhorní plošině poblíž jeho domova v severním Libanonu byla přes noc pokácena a odvezena.
"Kdybyste to viděli, plakali byste," řekl, když procházel kolem malých větví rozházených kolem toho, co zbylo z kmene stromu. "Je to jako zabít své dítě."
Pan Assayed, 40, má podezření, že stejně jako stovky dalších stromů , které byly v posledních týdnech nezákonně pokáceny, i jedle byla nasekána a lokálně prodávána jako palivové dříví, které se s blížícím se zimou otevřeně prodává na ulicích. Vzhledem k tomu, že kvůli krizi země je vytápění pro mnohé nedostupné, narůstají obavy, že se situace zhoršuje.
Když The National navštívil les, který leží téměř 2000 metrů nad mořem v oblasti Fneidek, bylo vidět tucet čerstvě nasekaných kmenů stromů i stále stojící stromy, kterým chybí většina větví.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě