logo Silvarium tisk

Zlínský kraj uvolní 7,5 milionu korun na zmírňování následků sucha v lesích. Schválili to krajští radní. Dotace hejtmanství rozdělí mezi 14 žadatelů, sdělil dnes ČTK Jan Vandík z krajského oddělení komunikace a vnějších vztahů. Loni hejtmanství z programu vyplatilo 3,4 milionu korun. Peníze tehdy rozdělilo mezi osm žadatelů.

Opatření na zadržování vody v lesích a krajině Zlínský kraj podle náměstkyně hejtmana Hany Ančincové (Piráti) finančně podporuje už několik let. „Od roku 2017 kraj podpořil přes 300 takových projektů. A budeme v tom nadále pokračovat. Nechceme, aby příští generace kvůli změnám klimatu žily ve stepi. Nejlepší způsob, jak bojovat proti vysychání krajiny a oteplování klimatu, je pečovat o lesy a vodu zadržovat v nich," uvedla Ančincová.

Z programu mohou lesní hospodáři financovat rekonstrukce a doplnění objektů pro odvodnění cest, jako jsou drenáže, trativody, propustky, pramenné jímky, vsakovací objekty a protipožární nádržky. Dále je možné z příspěvků hradit ostatní části stavby nutné pro zajištění stability cesty, například opěrné a zárubní zdi nebo úpravy zářezových i násypových svahů včetně jejich protierozní ochrany. Dotace lze čerpat také na stavební a technická opatření k zachování nebo zlepšení kvality vody v povodí vodárenských nádrží.


ČTK

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě