logo Silvarium tisk

Fotopasti zaznamenaly rysy a vlky. Ochranáři mluví o pytláctví. Zatím není jasné, jak je to s medvědem. Pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) společně s Hnutím Duha potvrdili, že jejich mapování v Beskydech, Javorníkách a severní části Bílých Karpat potvrdilo přítomnost vlků a rysů. „V tuto chvíli máme jen předběžné výsledky. Mohu ale potvrdit, že jsme při víkendovém sčítání narazili na stopy vlků a rysů. Přítomnost kočky divoké, kterou viděli kolegové z Hnutí Duha v létě na snímcích z fotopastí, zatím konkrétně potvrzenou nemáme,“ uvedl ředitel Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Beskydy František Jaskula s tím, že přesné výsledky sčítání budou známy do tří týdnů. Ochránci dostali i informaci o výskytu medvěda. „Údajně ho zahlédl v centrální části Beskyd jeden z místních obyvatel. Jeho přítomnost však nijak nepodložil. Protože není sníh, neviděli jsme ani stopy, takže tuto informaci budeme ještě prověřovat,“ upozornil Jaskula.


Celý článek si můžete přečíst v deníku METRO.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě