logo Silvarium tisk

Obě města se obracejí dopisem na ministerstvo životního prostředí se žádostí o podporu. Pokud se prý nedočkají zdejší lesy účinné ochrany, přijdeme o nenahraditelné lokality. Zásadní by mělo být vyhlášení Krušných hor chráněnou krajinnou oblastí, ale také zápis bučin na seznam UNESCO. „Jde o jediné hory, které nepožívají plošnou ochranu, což považujeme za součást velkého dluhu naší společnosti vůči tomuto kraji. Vedle dlouhodobého úsilí o vyhlášení CHKO je naší velkou snahou urychlit debaty o nutnosti ochrany zdejších cenných starých lesů i návrhem na zápis krušnohorských bučin na seznam UNESCO,“ říká starosta Horního Jiřetína Vladimír Buřt.


Celý článek najdete v týdeníku Homér.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě