logo Silvarium tisk

Moderní metody učení ukazuje nová interaktivní výstava Okna do přírody v muzeu v Říčanech u Prahy. Návštěvníci otvírají pomyslná okna do přírody a zkoumají, jak se spolu domlouvají mravenci, co dobrodružného se děje v kompostu nebo jak vypadají kameny uvnitř, informovala ČTK Marie Tvrdoňová z muzea.

Výstava se zaměřuje hlavně na vzdělávání o přírodě. Klade si otázku, jak učit o přírodě jinak než z učebnice, aby to děti bavilo a z učení si odnesly maximum, a zda je to vůbec ve škole možné. Díky příkladům dobré praxe ze škol a školek v Říčanech i okolí se návštěvník může seznámit s moderními metodami výuky, jako jsou například pokusy, badatelství nebo učení zážitkem.

Součástí expozice je i opravdový mamutí kel nebo kost srstnatého nosorožce z poslední doby ledové. „Zážitky z výstavy návštěvníky naladí, aby vyrazili zažívat dobrodružství přímo do přírody. Připravili jsme pro ně výletní trasy v okolí Říčan s pracovními listy a originálními aktivitami přímo v terénu,“ uvedla kurátorka Edita Ježková. Výstava je pro veřejnost otevřena do 1. září v otvírací době muzea, tedy od úterý do čtvrtka a v sobotu a neděli od 14:00 do 18:00.

Muzeum zřizované městem má expozice v hlavní budově v Rýdlově ulici, dalšími prostory jsou hájovna či geopark. Ročně ho navštíví přes 20.000 lidí. Kromě výstav pořádá programy pro školáky a nabízí i workshopy pro učitele. Loni získalo mezinárodní ocenění Živa Award 2023 za kreativitu.

ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě