logo Silvarium tisk

Pokud jste v posledních týdnech zavítali na bývalou dopadovou plochu Tok v srdci CHKO Brdy, nejspíš vás překvapilo, že se tam kácely stromy. Možná vás napadne, proč se to děje v tak cenném území přírody. Odpověď je jednoduchá. Je to právě kvůli zachování této cenné lokality, které dominuje vřes.

Vřesoviště na Toku patří k nejvzácnějším biotopům celé chráněné oblasti. Aby ale zůstala zachovalá i pro budoucí generace, potřebují speciální péči. A ta občas zahrnuje i zásahy, které na první pohled působí drsně – jako je kácení náletových dřevin nebo odstraňování vegetace.

Celý článek najdete zde.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Dotknou se Vás vládní opatření proti zavlečení slintavky a kulhavky do ČR?

Naši partneři

Lesy ČR VLS Národní lesnický institut ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě