logo Silvarium tisk
Název: Vaše téma
Zdroj: Kolínský deník
Datum: 27.01.2007
Podtitulek: Reagujete na články
Rubrika: ČTENÁŘ - REPORTÉR

Vichřice a lesy a jak z toho?
Ve středu jsme psali o krádežích dřeva v lesích po ničivém orkánu a vyzvali Vás k diskusi. A tady jsou Vaše reakce:
"Problém současné lesní kalamity lze řešit i jednoduchou cestou, tak jak to dělají již v některých lesích. Aby se zabránilo drancování ještě zpracovatelných stromů, po dohodě s lesní správou, nebo vlastníkem lesa jsou označeny stromy na palivové dřevo a jsou za stanovených podmínek povolovány samotěžby. Samozřejmě s kompletním úklidem v určené povolené oblasti a také za celkem minimální úplatu odtěženého dřeva. Spokojen je vlastník lesa, odběratel a oddychne si i les."

Lubomír Vejnar

"Pokud někdo odváží polomy s povolením lesní správy, je to na místě. Horší je, když za záminkou odstranit polomy, těží i zdravé stromy, a to se děje, když se dostane do lesa, pak je to krádež a vandalismus, který je těžko k uhlídání. Dokažte někomu, že je to polom nebo zdravý poražený strom, jedině ho chytit při činu. A často jsou to lidé znalí předpisů. Ale dříví je potřeba, z cizího krev neteče, tak proč respektovat nařízení. A to jsou ti vandalové."

Věra Jedličková, Vrbová Lhota

A jaký máte názor Vy? Pište na e - mailovou adresu: reporter. kolinsky@ denik.cz

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě