logo Silvarium tisk

V Tokiu dnes vykvetly sakury, což v Japonsku symbolizuje příchod jara. Podle agentury Kjódó tak byl vyrovnán rekord nejčasnějšího rozkvětu těchto okrasných třešní od roku 1953, kdy se data začala zaznamenávat.

Pracovník japonského meteorologického úřadu našel dnes po poledni místního času na jednom ze stromů u tokijské svatyně Jasukuni 11 rozvíjejících se květů. Stalo se tak o deset dní dřív, než je průměr, a o šest dní dřív než loni.

V letech 2020 a 2021 vykvetly sakury u svatyně Jasukuni, které japonský meteorologický úřad sleduje, ve stejné datum jako letos. Očekává se, že do týdne budou stromy v plném květu.

Předpovědi dne, kdy rozpučí květy sakur, jsou každé jaro v Japonsku na prvních stránkách novin. Města tyto informace využívají k plánování festivalů třešňových květů, cestovní kanceláře k naprogramování výletů a řadoví občané se podle nich řídí při organizování pikniků, při nichž popíjejí a hodují pod právě rozkvetlými stromy.

V uplynulých třech letech ale úřady vyzývaly občany, aby se v tokijských parcích pod rozkvetlými sakurami neshromažďovali kvůli riziku šíření koronaviru, připomněla agentura Kjódó.

ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě