logo Silvarium tisk

Je třeba ochránit les i zdraví návštěvníků. V Roztockém háji proběhne likvidace kalamity.

Musíme to opravit. Prosíme o pochopení. Toto sdělení nesou často dobře známé cedule na českých dálnicích s silnicích. Podobná žádost o pochopení teď míří k obyvatelům a návštěvníkům Roztok a pražského Suchdola. A to kvůli plánované likvidaci kalamity v přírodní rezervaci Roztocký háj-Tiché údolí.

„Stejně jako jiné lesy u nás jsou bohužel i lesní porosty Roztockého háje oslabeny dlouho trvajícím suchem a v důsledku toho postiženy patogenními houbami a kůrovcem. Nemocné stromy usychají, nebo mají houbou narušené kořenové systémy a hrozí pádem. Současně jsou odrazovým můstkem pro šíření nákazy na okolní porosty. Napadené stromy je proto třeba pokácet a odstranit z porostu tak, aby se snížilo riziko zranění návštěvníků a zamezilo úhynu dalších částí lesa,“ vysvětluje spoluvlastník lesního pozemku pan Jiří Rosol.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+1 # schutzmeister@iex.cz 2021-12-21 14:32
" Rezervace tvoří rozsáhlou přírodní enklávu na severním okraji Prahy, která je biotopem pro celou řadu ohrožených a zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů. "

Je to hned vedle študáckýho kampusu - nějak mě tam chybí zpráva o aktivistech přikovaných ke kmenům ??
A transparenty "příroda přírodě" nebo " pilořitka, tesařík a krasec jsou porodníci lesa ! "
Zatím ani žádné tiskové zprávy - jako " Ministrině Hubáčková po dosednutí na křeslo MŽP rozprodává pražské lesy těžařské lobby ! " nebo : " Bomba : radnice Prahy 6 : rozjezdíme HADY lesníma strojema !! " / tak jako máme v Luzenském údolí tetřeva, mají tady užovky a ještěrky, těm se bude stahování dřeva navijáky líbit /

Je to první zóna a prakticky v Praze - uvidíme, jestli bude pod svícnem dostatečná tma.
Kdo že to chce vyhlásit NP Křivoklátsko ?
Jo, to se to v létě jezdí kempovat na Ptačí potok.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě