logo Silvarium tisk

V Brně dnes začne debatou 49. ročník mezinárodního festivalu Ekofilm, hlavním tématem letošního ročníku je voda. Přihlásilo se 142 filmů z 36 zemí, z nich 25 nejatraktivnějších se utká o festivalové ceny. Projekce se letos budou konat v Kině Art, také v sále společenského centra městské části Brno-střed a v Cinema City Velký Špalíček. V minulosti bylo hlavním místem kino Scala, které je kvůli statice budovy zavřené. Akce končí v neděli.

Počínaje dneškem mohou zájemci na Fakultě sociálních studií navštívit výstavu s názvem Mysli na lesy. Odpoledne je v plánu úvodní diskuse na téma současná environmentální politika České republiky a naše společná budoucnost. Debatovat bude mimo jiné i ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). V podvečerních hodinách je na nádvoří Staré radnice v plánu úvodní koncert. Ve středu je v nabídce zážitkový program, pokračuje se i ve čtvrtek, kdy půjde například o exkurzi do Ústavu výzkumu globální změny AV ČR.

Projekce filmů jsou v plánu v pátek a v sobotu, ještě v sobotu v podvečer organizátoři vyhlásí vítěze. Na pátek organizátoři chystají i další debatu, a to ministrů životního prostředí ČR a SR na téma současná environmentální politika České a Slovenské republiky.

Hlavním festivalovým místem bylo v minulých letech Univerzitní kino Scala. Stejně jako Divadlo Bolka Polívky ale muselo ukončit působení v budově mezi Moravským a Jakubským náměstím. Statici tam našli další závady a sály nelze bezpečně využívat. V pátek tak projekce budou v Kině Art, také v sále společenského centra městské části Brno-střed, v sobotu místo Artu v Cinema City Velký Špalíček.

Stěžejním tématem letošního ročníku je voda. Vybrané snímky tak budou podle organizátorů budou mimo jiné reflektovat výzvu společnosti připravit města a krajinu na měnící se přírodní podmínky, ať už jde o zadržení vody v krajině i ve městě či nadměrnou spotřebu vody.

Loni na festivalu získal hlavní cenu nizozemský snímek Hluboko: pravá cena těžby v oceánech od režiséra Maartena van Rouveroyho. Zvítězil v konkurenci 25 snímků, které vybral dramaturgický tým z 243 přihlášených.

ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě