logo Silvarium tisk

Německý řád, Česká provincie Řádu bratří domu Panny Marie v Jeruzalémě neuspěl s ústavní stížností ve sporu o svůj někdejší majetek, který v současné době drží státní podniky Horské Lázně Karlova Studánka a Lesy České republiky. Informoval o tom web iRozhlas.cz. Stejným způsobem soud v minulosti rozhodl o sérii dalších stížností řádu, jež se týkaly jiných skupin parcel a objektů na severní Moravě.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+7 # schutzmeister@iex.cz 2022-01-18 12:35
"
16. Jak patrno z napadených rozhodnutí, právní předchůdkyni stěžovatelky byl sporný majetek odňat (konfiskací) v době nacistické okupace, po válce se panství nad ním ujal československý stát, přičemž k obnovení vlastnického práva právní předchůdkyně už nikdy nedošlo (naopak tento majetek, byť podle stěžovatelky protiprávně, zkonfiskoval československý stát), přičemž její právní předchůdkyně neuplatnila nárok na jeho vrácení postupem podle zákona č. 128/1946 Sb. Z výše uvedeného plyne, že k majetkové křivdě došlo nikoliv v tzv. rozhodném období, ale již v období německé okupace, případně i v poválečném období, kdy přes řadu žádostí podaných velmistrem státním orgánům československý stát odňatý majetek stěžovatelce, resp. právní předchůdkyni nevrátil, a ani tak zjevně neměl v úmyslu učinit."

A teď babo řekni, v čem je to jiné, jak u Vyšebrodských bratří ?
O žádné právo přeci nešlo ani za Třetí říše, ani po válce za Beneše, nemluvě o páně Gotwaldech a spol.
A k těmto velkým případům tu bylo dalších tři miliony ožebračených, jejichž majetek vítězná mocnost proměnila v prach a ruiny, bez špetky právního rámce.
A dnešní chytrolíni tomu dají, tomu ne....
Padni, komu padni.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě