logo Silvarium tisk

Asi většina z nás ví, že dřevo je základní surovinou pro výrobu papíru. Ale co buničina? Patrně si neuvědomujeme, nakolik nás obklopuje. Textilie, využití v zdravotnictví, hygienických nebo kosmetických výrobcích. Tu vyrábí společnost Lenzing Biocel Paskov pod vedením generální ředitelky Kateřiny Kupkové.

Jak to všechno v Paskově začalo a jak vypadá výroba buničiny společnosti Lenzing Biocel Paskov dnes? Našli zde třeba pracovní zařazení uprchlíci z Ukrajiny?

Společnost,tehdy pod názvem Severomoravské celulózky a papírny (SMCP), byla vystavěna na zelené louce a výroba papírenské buničiny zde začala na podzim roku 1983...

Celý rozhovor najdete zde

Komentáře  

+3 # schutzmeister@iex.cz 2023-08-15 11:55
Tady to máte. Jako s tím cukrem.
Všichni brečí, jak mají drahé energie.

https://www.upm.com/de/uber-UPM/for-media/releases/2023/07/upm-plant-schliebung-des-werks-plattling-in-deutschland/

A nakonec zjistíte, že jí ještě sami prodávají. 8)

Všechno je jinak. Všechno.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě