logo Silvarium tisk

Historický Čertův most zrekonstruovaly za půl milionu korun Lesy České republiky v národní přírodní rezervaci Divoká Oslava na Vysočině. V sobotu 25. května ho otestují účastníci tradičního pochodu Náměšť-Čučice.

„Nechali jsme opravit a očistit celou konstrukci od náletů, travin a hlíny. Doplněná a zpevněná je cihlová klenba a zeď i části kamenného zábradlí. Instalovali jsme i nové dřevěné. Při rekonstrukci jsme vycházeli z dobové knižní kresby,“ řekl lesní správce z Náměšti nad Oslavou Roman Křivánek. Čertův most Čertův most (Most) • Mapy.cz je menší kamenná stavba ze 30. let 19. století. Překlenuje potok Hučák, přítok řeky Oslavy. Most se nacházel na historické cestě, která vedla ze Sedlece a Kladerub přes brod U Vlasáka do Náměšti nad Oslavou. Nachází se v rezervaci vyhlášené v roce 2019. Ta chrání říční údolí s mnoha živočišnými i rostlinnými druhy. Divoké a jedinečné přírodní výjevy přivádějí do rezervace po značených trasách řadu turistů. Údolím se každoroční vydávají i účastníci pochodu Náměšť-Čučice, obdoby Praha-Prčice. Tuto sobotu, tedy 25. května, se koná už 47. ročník.


TZ LČR

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě