logo Silvarium tisk

Třetím politickým náměstkem ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL) je Jiří Lehejček (Piráti), mimo jiné bývalý místopředseda celoevropské sektorové organizace ekologického zemědělství IFOAM EU. ČTK to sdělila mluvčí ministerstva Lucie Ješátková. Podle novely služebního zákona mohou mít členové vlády tři politické náměstky namísto dvou.

Lehejček vystudoval fyzickou geografii a geoekologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a pěstování lesa na Fakultě lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity. Místopředsedou IFOAM EU byl od roku 2018 do letoška, byl také předsedou České technologické platformy pro ekologické zemědělství (ČTPEZ) a poradcem předsedkyně sněmovního výboru pro životní prostředí v letech 2019 až 2021, kdy funkci zastávala Dana Balcarová (Piráti).

Je také akademikem na Fakultě životního prostředí Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a na Fakultě logistiky a krizového řízení na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Zabývá se dendrochronologií a adaptací arktických ekosystémů na klimatickou změnu, uvedlo ministerstvo. Mimo jiné se účastnil šesti výzkumných expedic do Arktidy, vedl tři polární expedice. U Pirátů, jejichž je členem, má funkci vedoucího resortního týmu zemědělství a lesnictví.

Ve funkci náměstka se chce Lehejček zaměřit zejména na adaptaci české krajiny v kontextu klimatické změny. "Velmi mě těší, že mě pan ministr Hladík vybavil kompetencemi právě ve vztahu k posílení odolnosti naší krajiny, pokusím se přispět ke zlepšení jejího stavu. Krajina nemusí být v kontextu klimatických změn hrozbou, ale i součástí řešení, bezpečná krajina nás může efektivně chránit," uvedl.

Dalšími dvěma náměstky na ministerstvu životního prostředí jsou Tomáš Tesař (TOP 09) a Eva Volfová (STAN). Úřad má dále pět vrchních ředitelů sekcí, kteří podle novely služebního zákona nahradili odborné náměstky.

ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě