logo Silvarium tisk

Těžařská společnost chce v dohledné budoucnosti zahájit těžbu štěrkopísku na dvou ložiscích v kerských lesích. Svůj zájem dokládá odbornými posudky a sliby, že po těžbě dojde k rekultivaci a opětovnému zalesnění. To se však hrubě nelíbí části místních, kteří podepisují dvě petice proti takovému záměru.

S těžbou nesouhlasí ani starostové okolních obcí a města Sadská, v jejichž blízkosti se kerský les nachází. Hovoří o trvalém poškození lesa a negativním vlivu na jedinečné území, kterým kerský les je.

Celý článek najdete zde.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Je pro vás příspěvek motivací k založení spolku či družstva?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS Národní lesnický institut ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě