logo Silvarium tisk

Kácení stromů by v budoucnu mohlo být mnohem jednodušší a bez dalších dopadů, které v lesích vytvářejí těžební stroje. Nahradit by je totiž podle švédské firmy mohly elektrické drony, které dokáží strom ořezat, pokácet a nakonec i vzduchem odnést z lesa.

Vytvoření lesnictví budoucnosti. Přesně tak by se dala popsat snaha švédské společnosti AirForestry, která vnáší moderní technologii 21. století do lesů. Firma totiž vyvíjí elektrický dron, který by měl lesníkům výrazně usnadnit vytváření hodnotných lesů, které vydrží i po další generace.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+9 # schutzmeister@iex.cz 2022-04-06 11:22
Nechci bejt hnidopich, ale v tom filmu ta kácecí hlavice visí na řetězu pod vrtulníkem, kterej není vidět.
Dron je vidět jen v hangáru v nefunkčním prototypu.
A lítat to bude ekologicky na leteckej benzín, nebo to potáhne za sebou kabel ?
Je to asi jako celej ten Grenn Deal - agitka SBU.
+3 # Zelený les 2022-04-08 10:07
Naprostý souhlas. Vize bez schopnosti současného použití. Možná za 200 let. Důvody pro toto užití jsou též iluzorní. Za svůj život jsem už pár podobných snah o eliminaci člověka v LH zažil a je třeba být stále nohama na zemi, doslova...

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě