logo Silvarium tisk

Desítky tisíc stromů už byly vysazeny na Šumavě díky projektu WeLoveŠumava a lidem z celé republiky, kteří přijíždějí stromky sázet. Parta z WeLoveŠumava ale jen nesází, ale také pomáhá jinde a letos tomu nebude jinak. Princip sázení je jednoduchý. Každý rok vznikne nová kolekce triček, nyní i mikin, které si lidé zakoupí a na základě toho pak mohou jen na jaře jet na Šumavu na společné sázení. Kvůli škodám po řádění kůrovcem je v šumavské přírodě mnoho holin, kde musely být stromy pokáceny, a tak se uskupení WeLoveŠumava již roky snaží lesy obnovovat. Tentokrát se o minulém víkendu sázelo pod Pancířem.

 

Celý článek najdete v Klatovském, Domažlickém a Tachovském deníku

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě