logo Silvarium tisk

Kvůli letošní zimě, která v lednu a v únoru nepřinesla především do nížin příliš mnoho srážek, se do Česka vrací zemědělské sucho, tedy nedostatek vody v půdě do jednoho metru.

Problémy se začínají objevovat především v zemědělsky významných oblastech, jako je Poohří, střední Polabí a část Hornomoravského úvalu. Naopak jižní Morava je na tom letos zatím dobře díky tomu, že půdu dosytily bohaté prosincové sněhové srážky, vyplývá z dat, které zveřejnili tvůrci webu Intersucho.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+9 # Rensa 2022-02-18 10:11
Tak nejvíce vláhy do střední Evropy proudilo od severozápadu z Atlantiku. Jenže dnes tomuto proudění stojí v cestě tisíce a tisíce větráků s instalovaným výkonem cca 200 GW. Ano, vítr to nezastaví, jeho energie je mnohonásobně větší. Avšak nad Evropou se střetává severní proudění s jižním. To malé množství energie odebrané větru na severním pobřeží ale může stačit k tomu, že do střední Evropy v poslední době proniká více vzduchu od jihu. Články na toto téma se již objevují.
Nebo koukat na animace počasí, např. zde https://www.ventusky.com/?p=49.5;15.6;5&l=wind-10m.
Nebo že by teorie motýlích křídel v tomto případě neplatila?
+11 # Starý 2022-02-17 06:43
Sucho nás bude trápit tak dlouho, dokud budeme leta kašlat na naše lesy a ještě k tomu přidejte cca 30-50 let zpoždění, což je běžný cyklus v lese.
Tak se vážení připravte.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě