Hranice – Již tradiční soutěžní výstavní přehlídka přírodnin žáků především 2. ročníků Střední lesnické školy (SLŠ) v Hranicích probíhá až do středy 22. dubna v přízemí školy.
A i tento rok se bude na co dívat. „V letošním roce jsou součástí výstavy také trofeje spárkaté zvěře ulovené v honitbě školy Valšovice. Návštěvníci mohou obdivovat herbáře listů, zimní větvičky, šišky, plody a semena dřevin a také ukázky dřevěných špalíčků podle jednotlivých dřevin," informovala o expozici učitelka lesnické školy Alice Palacká. Dále zde budou vystaveny snímky z ptačí říše od fotografa přírody Karla Palackého. „V neposlední řadě mohou ti, kteří na výstavu zavítají, ocenit i šikovnost členů řezbářského kroužku SLŠ Hranice pod vedením Jaroslava Valenty, kteří poskytli ke zhlédnutí i inspiraci své výrobky," pokračovala.
Výstava je přístupná pro školní kolektivy po domluvě v kanceláři lesnické školy. „Na návštěvu výstavy i prohlídku arboreta se stačí objednat v kanceláři školy na telefonním čísle 581 601 231," doplnila pedagožka. Na poslední den výstavy připravila lesnická škola doprovodnou akci v rámci aktivit Celé Česko čte dětem, která je určena především předškolákům a dětem mladšího školního věku v doprovodu rodičů. Čtení příběhů o přírodě bude v lesnické škole probíhat v podvečer středy 22. dubna od 18 hodin. Vstup je zdarma.
Studenti lesnické školy ukáží své trofeje. Chystají i čtení dětem (Hranický týden)
Monitoring médií
- středa 25. únor 2026
- Emeritní rektor ČZU Petr Sklenička byl jmenován předsedou TA ČR (zivauni.cz)
- V Ostravě se uskuteční další veřejná aukce dříví (ostrava.cz)
- Arboretum Mendelovy univerzity vykácelo letité náletové dřeviny, má nové cypřiše (ČTK)
- Kořenovník vrstevnatý (e-los.cz)
- Také vám vadí nepořádek v lese na Kladně po bezdomovcích? Vznikla petice (e-kladensko.cz)
- Oboru nedaleko Jirkova lesníci brzy zruší (Mladá fronta DNES)
- Vědci řeší, jak zachránit nejtěžší organismus na světě. Šustí, ale chřadne (denik.cz)
- úterý 24. únor 2026
- Národní parky nelze kácet, varuje Bursík a dodává: Dotace na opravy domů přečerpala už Fialova vláda (irozhlas.cz)
- Lanškroun chce obnovit krajinu, vysadí tisíce stromů a vytvoří biokoridory (ČTK)
- V Libušině údolí probíhá kácení suchých stromů. Cílem je bezpečnost i obnova lesa (trebic.cz)
Anketa
Poslední komentáře
-
Očima dvou generací: Nahrazení zakmenění zápojem v novele lesního zákona i praxi
, VčeraOsobně jsem pro, vykročeno správným směrem. Bohužel pouze výhybka ... -
Oboru nedaleko Jirkova lesníci brzy zruší (Mladá fronta DNES)
, VčeraŽe by konečně někomu secvaklo, že je všude zvěře mraky, až tak, že ... -
Očima dvou generací: Nahrazení zakmenění zápojem v novele lesního zákona i praxi
, VčeraCo mě teda nejde na rozum.... Svorně staří i mladí / jo, Mansfeldi jsou ... -
Rekordní zájem o cenné dříví: X. aukce překonala dosavadní cenová maxima (TZ ALSOL)
, Před 4 dnyA taky Ostraváá!!! - kdo robí, zarobí. -
Z kůrovce jsme se poučili, ale přijde znovu. ‚Sežere Středohoří nebo Plzeňsko,‘ říká exporadce ministra (irozhlas.cz)
, Před 6 dny"Samozřejmě vyprodukujete kvalitní dříví, které milují zpracovatelé ... -
Z kůrovce jsme se poučili, ale přijde znovu. ‚Sežere Středohoří nebo Plzeňsko,‘ říká exporadce ministra (irozhlas.cz)
, Před 6 dny" Čekal jsem, že ten trend bude sílit, ale teď se to zase zhouplo k ... -
O dříví, ze kterého se vyrábějí třeba hudební nástroje, je velký zájem (lesycr.cz)
, Před 6 dnyAlsol únor. Šílené ceny v dubu a modřínu pokračují. :cry ... -
Kandidátem na ministra životního prostředí je Červený, prezident se s ním sejde (ČTK)
, Před 1 týdnemHned smutný úvod s vyjádřením Filipa Turka, že pan Červený ve funkci ...













