Slavkov u Brna – Ekologicky likvidují vánoční stromky ve Slavkově u Brna. Vznikne z nich totiž něco nového a užitečného, a to kompost. Slavkovští mohou jehličnany nechat ležet na veřejném prostranství, ale tak, aby nepřekážely dopravě, ani chodcům. Stromy nemusejí být rozdrcené. Technické služby dřeviny z ulic města průběžně uklízejí, a to zpravidla do týdne. Rozdrtí je a stromky skončí v kompostárně. Tam z nich vznikne kvalitní hnojivo, které si slavkovští zájemci poté mohou zdarma rozebrat. „Co jsme si od přírody vzali, vracíme zase zpět,” vystihl již dříve ředitel technických služeb Radoslav Lánský.
Monitoring médií
- čtvrtek 25. červen 2026
- V Č. Švýcarsku platí vysoký stupeň nebezpečí požáru, lidé mohou jen na stezky (ČTK)
- Lesy Českého Švýcarska před kůrovcovou kalamitou a po ní na srovnávacích fotografiích (medium.seznam.cz)
- Hasiči bojovali nad ránem s požárem chaty i lesa (hasicovo.cz)
- Voda z Moravy pomáhá zmírnit sucho v lese u Hodonína (lesycr.cz)
- Nová přírodě blízká opatření pomohou krajině zadržet vodu i lépe odolávat suchu (hustopece.cz)
- středa 24. červen 2026
- Hnutí Duha podalo žaloby na Macinku a Turka kvůli údajně poškozujícím výrokům (ČTK)
- V parku České Švýcarsko platí kvůli nebezpečí požáru zákaz vstupu do lesa v noci (ČTK)
- Spor o požár v Českém Švýcarsku pokračuje, chalupáři s verdiktem nesouhlasí (decinsky.denik.cz)
- Požár lesa na Pardubicku. Na místo vyjela i velkokapacitní cisterna (pardubicky.denik.cz)
- V Brně a okolí hrozí požáry. Meteorologové vyhlíží také extrémní vedra (brnensky.denik.cz)
















