logo Silvarium tisk

Středočeské domácnosti s nízkými příjmy budou moci žádat o dotaci na nový kotel. Krajští radní dnes schválili program, ve které rozdělí přes 240 milionů korun. Rozhodnutí ještě musí potvrdit středočeští zastupitelé. Lidé budou moci žádat od 6. června do konce srpna, uvedl v tiskové zprávě mluvčí středočeského hejtmanství David Šíma.

Na plynový kondenzační kotel budou moci domácnosti získat příspěvek až 100 000 korun, v případě tepelného čerpadla či kotle na biomasu až 130 000 korun.

Záměr na tuto dotační výzvu schválili radní už v březnu, poté hejtmanství podalo žádost o evropské dotace, které jsou pro výměnu starých kotlů za ekologičtější zdroj vytápění určené. „Rozhodnutí o uvolnění peněz ministerstvem životního prostředí očekáváme ještě před nejbližším zasedáním zastupitelstva kraje. Věřím proto, že k vyhlášení programu budeme moci přistoupit v naplánovaném termínu,“ doplnil náměstek hejtmanky pro finance, dotace a inovace Věslav Michalik (STAN).

Domácnosti budou o dotace žádat nejprve elektronicky a následně podepsaný formulář odevzdají v podatelně krajského úřadu nebo prostřednictvím datové schránky Středočeského kraje. Podmínkou bude doložení, že průměrný čistý příjem na člena domácnosti v roce 2020 nebyl vyšší než 170 900 korun. Další podmínky najdou zájemci na webu kotlikovedotace-sk.cz. Letošní dotační výzva na výměnu kotlů je ve Středočeském kraji v pořadí čtvrtá.

ČTK

Komentáře  

+8 # schutzmeister@iex.cz 2022-04-08 12:11
"Na plynový kondenzační kotel budou moci domácnosti získat příspěvek až 100 000 korun"

A k tomu i na krátký plynovod z venkovní kadibudky, protože jinej než BIO už nebude. :lol:

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě