Bezohlední a nebezpeční, taková slova nejčastěji zaznívají od strážců z Lesů města Brna (LMB) na adresu motorkářů a čtyřkolkářů, kteří naposledy řádili na cestě od Šmelcovny na Hálův mlýn. Případy v nedávné době evidují nejen brněnští lesníci, ale také správci Chráněné krajinné oblasti (CHKO) v Moravském krasu a mnozí další.
O pořádný rozruch se postarali milovníci rychlých kol obzvláště v brněnských lesích, kde se ochráncům podařilo nedávnou ilegální jízdu zdokumentovat. Na pořízených fotografií je například vidět, jak se po lesní cestě prohání motorka bez registrační značky, před níž rychle uskakuje rodina i s kočárkem. Podle Andreji Musilové z LMB podobných případů v poslední době přibývá. Navíc je často nemožné případného viníka potrestat, protože rychle zmizí.
Celý článek najdete zde
Strážci se zlobí, jezdci na motorkách a čtyřkolkách pustoší lesy (brnenska.drbna.cz)
Monitoring médií
- pátek 20. únor 2026
- Staronový šéf Lesů ČR Josef Vojáček musí změnit kurz: Prioritou musí být zdravé lesy, nikoliv maximalizace zisku těžařských firem (TZ Hnutí DUHA)
- Pavel jmenuje v pondělí Červeného ministrem, řešili mj. jeho možný střet zájmů (ČTK)
- Krkonošský park čekají škrty, ohrožena jsou místa spjatá s cestovním ruchem (ČTK)
- Ředitel NP Šumava Pavel Hubený: Největší zastání má Šumava v lidech (denikreferendum.cz)
- Městský soud se musí již potřetí zabývat zásadami péče o NP Šumava, rozhodl NSS (ČTK)
- Dušan Utinek: A neuvěřitelné se stalo skutkem... (ekolist.cz)
- Přípletka černá (Herpotrichia nigra R. Hartig syn. Herpotrichia juniperi) (e-los.cz)
- I letos v létě mohou studenti lesnictví, krajinářství a vodohospodářství do Lesů na brigádu (lesycr.cz)
- Válka s divočáky pokračuje. Město motivuje myslivce zástřelným 3000 Kč za zvíře (plzenskadrbna.cz)
- čtvrtek 19. únor 2026
- Bývalý šéf Lesů ČR: Výsledky mé práce je třeba hodnotit s odstupem. Musel jsem být řádný hospodář (irozhlas.cz)
Anketa
Poslední komentáře
-
Z kůrovce jsme se poučili, ale přijde znovu. ‚Sežere Středohoří nebo Plzeňsko,‘ říká exporadce ministra (irozhlas.cz)
, Včera"Samozřejmě vyprodukujete kvalitní dříví, které milují zpracovatelé ... -
Z kůrovce jsme se poučili, ale přijde znovu. ‚Sežere Středohoří nebo Plzeňsko,‘ říká exporadce ministra (irozhlas.cz)
, Včera" Čekal jsem, že ten trend bude sílit, ale teď se to zase zhouplo k ... -
O dříví, ze kterého se vyrábějí třeba hudební nástroje, je velký zájem (lesycr.cz)
, VčeraAlsol únor. Šílené ceny v dubu a modřínu pokračují. :cry ... -
Kandidátem na ministra životního prostředí je Červený, prezident se s ním sejde (ČTK)
, Před 2 dnyHned smutný úvod s vyjádřením Filipa Turka, že pan Červený ve funkci ... -
Národní parky mají přijít o značnou část příspěvků na hospodaření
, Před 3 dnyNa hospodaření? Na účelné vynakládání výrobních zdrojů? -
O dříví, ze kterého se vyrábějí třeba hudební nástroje, je velký zájem (lesycr.cz)
, Před 6 dnyJo, Slovinsko... :-) ... -
O dříví, ze kterého se vyrábějí třeba hudební nástroje, je velký zájem (lesycr.cz)
, Před 1 týdnemChmmm, výsledky bídné... https://jzdrev.cz/aktualita/vyhodnoceni-drazebni-sezony-2026 ... -
Ředitel Bavorských státních lesů: Vytváříme lepší les pro obyvatele Bavorska a připravujeme ho na změnu klimatu
, Před 1 týdnemBavorske statni lesy podle udaju v clanku vykazuji 75 % prirozene obnovy ...













