logo Silvarium tisk

Začíná hlavní lovecká sezóna. Myslivci vyrážejí do lesů, a proto by měli být obezřetní jejich návštěvníci. Pokud někde uvidíte varování, neměli byste do honitby, kde se právě loví, vůbec vstupovat.

Myslivci střílejí o sto šest, ale zvěře máme v lesích pořád víc. Rok od roku se zvyšuje počet jelenů, daňků i muflonů v honitbách. Divočáků je pořád stejně, přestože jejich odlov výrazně vzrostl. „Před padesáti lety se lovilo 200 divočáků, teď 200 tisíc,“ tvrdí myslivec Bohumil Straka.

Celý článek najdete zde


Komentáře  

-6 # Starý 2021-09-30 07:02
Startuje i sezóna nebezpečí pro řidiče, zvěř myslivci vyhnaná z lesů a nezvyklá na provoz aut to je teprve to pravé nebezpečí.!!!
Vždy v září začne srnčí a další spárkatá lézt pomalu do obydlí, aby se schovala a potuluje se kolem komunikací, zejména těch frekventovaných, kde myslivci jen velice těžko loví.
Taková je realita lovu a plašení zvěře. A hubaři...nechejte se vysmát, nelezou všude co psi a myslivci, zvěř si vždy klidové místo najde...i když hubaře nemusím, tak v tomto případě nejsou prioritou v plašení zvěře.
Myslivci by měli v takovýchto lokalitách dávat dostatek "účinných" plašičů kolem komunikací a ne jen "baroko pro oko", a pak nechť loví, je to velice třeba, ale nevím, jestli si účinně sáhnou do skoro bezpracné zásobárny masa?

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Kterou z hlavních změn v návrhu novely lesního zákona byste nejvíce přivítali?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě