logo Silvarium tisk

Vlna horkého a převážně suchého počasí se odráží v častějších zprávách o požárech trávy nebo lesních porostů. Na většině území evidují odborníci střední až silné půdní sucho, klesají hladiny řek i spodních vod. „Od začátku roku nám chybí 50 až 70 mm srážek a ten deficit se stále prohlubuje. A vyšší teploty znamenají i vyšší výpar, takže de facto je deficit ještě větší,“ upozorňuje Martin Možný, vědecký pracovník Ústavu výzkumu globální změny.

V povodí Berounky a Ohře se už začínají objevovat známky hydrologického sucha, kdy klesají zásoby spodní vody a hladiny řek.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+7 # Starý 2023-07-14 07:34
Stačilo by jenom zemědělce za dotace a tedy peníze nás všech donutit starat se o meze, malé políčka a mokřady a na to bych jim i dal dotace.
Ty dotace bych dal z nynějších na velké pole a celky, které jen škodí.
Stačí se podívat na tzv. bloky, ty se úměrně zmenšují a dotace jdou jen na plochy, které zemědělec seká a kde pěstuje, jinde ani nehrábne, což je velká chyba a bezpracné peníze tečou a tečou.

Páni z Mze a Mžp, u lesů chcete hospodaření na pozemek, hlídané na zalesnění, zajištění a pod.

Plošná dotace žádná.

U polí je vám to na pozemek (definovaný v KN), jedno a obrovské plošné dotace na "bloky" a co zbytek, tam plevel a bordel. Však potraviny dovezeme a za draho prodáme.

Pak se člověk diví, že je jinde levně a u nás draho..a drahota při tomto hospodaření bude stále větší !!

Bloky se zmenšují a bordel a plevel vede, kam to spěje? Ptám se, a kdo odpoví?

Páni vládci, Fialo, Výborný co s tím stále větším "bordýlkem" uděláte?

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě