logo Silvarium tisk

Mirka VILDOVÁ,moderátorka:

Teď se podíváme na jih Čech. Budoucnost zhruba 170 hektarů lesů řeší v Milevsku na Písecku, po víc než 20 letech se tam má změnit jejich správce, kterým se mohou stát klášterní lesy Strahov, tedy firma, která spravuje lesy v majetku královské kanonie premonstrátů na Strahově. Někteří radní v Milevsku s postupem nesouhlasí.

Milan ČERNÝ,lesní hospodář:

Tady vidíme lípu, vidíme tady buk, vidíme tady dub.

Jakub BARTOŠ,redaktor:

Milevské lesy měl doposud na starosti Milan Černý. To se má nyní změnit.

Milan ČERNÝ,lesní hospodář:

Když vlastně tady 23 let působíte, prakticky nikdo vám neřekne, že děláte něco špatně, no, a najednou se doslechnete, že prostě máte skončit a že tady prostě bude někdo vybranej jinej, je to takový divný.

Jakub BARTOŠ,redaktor:

Město tak nyní hledá nového správce.

Ivan RADOSTA,starosta Milevska /Jihočeši 2012/:

Rada, protože na to má kompetenci, rozhodla, že vyhlásíme takzvaně adresný záměr, pachtovní smlouvu připravenou, že by ty lesy nám spravovala, pokud uspěje společnost Klášter a Lesy Strahov.

Jakub BARTOŠ,redaktor:

Proti jsou někteří radní.

Martin KUPEC,radní Milevska /ANO/:

Celý proces byl od samého počátku netransparentní a provedený bez výběrového řízení. Zároveň je tento transfer nevýhodný pro město. S dosavadní správou Městských lesů nebyl mnoho let žádný problém.

Ivana STRÁSKÁ,radní Milevska /SOCDEM/:

Já se nemohu ztotožnit s tím, že Městské lesy, největší majetek města v hodnotě zhruba 50 000 000 Kč, se má propachtovat jednomu konkrétnímu zájemci.

Jakub BARTOŠ,redaktor:

Podle starosty byl ale postup transparentní.

Ivan RADOSTA,starosta Milevska /Jihočeši 2012/:

Rada vyhlásila adresný záměr, přihlásily se tři subjekty, takže to bylo veřejné, nebylo to žádné dělané přesně někomu na míru. Do 24. května by to mělo být všechno administrativně vybaveno.

Jakub BARTOŠ,redaktor:

Poté bude podrobně jasno, za jakých podmínek Milevsko lesy novému správci předá. Kritika je podle společnosti nezasloužená.

redaktor /citace: Pavel UHLÍŘ, Klášterní lesy Strahov/:

„Nabízíme městu Milevsko slušnou nabídku spolupráce při správě jeho lesního majetku jako svému dobrému sousedovi. Záleží nám na rozvoji dobrých vztahů v místech, kde KLS působí."

Jakub BARTOŠ, redaktor:

O budoucnosti milevských lesů by se mělo rozhodnout v červnu.

Jakub Bartoš, Česká televize, Milevsko.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě