Společnost Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond, a.s., ukončila příjem žádostí do programu Investiční úvěry Zemědělec. Pro 16. kolo, které bylo otevřeno 13. září 2023, byl stanoven limit 250 přijatých žádostí, tato kvóta byla naplněna, a tímto se dané kolo programu uzavírá.
Program Investiční úvěry Zemědělec je určen malým a středním podnikům za účelem pořízení investičního majetku, který souvisí se zemědělskou prvovýrobou a vede ke zlepšení celkové výkonnosti a udržitelnosti daného zemědělského podniku.
Úvěr lze poskytnout ve výši 100 000 Kč až 10 mil. Kč, minimální doba splatnosti úvěru jsou 2 roky. Maximální částka, o kterou může být jistina v okamžiku poskytnutí úvěru snížena, je částka 400 000 Kč, ale nesmí tím být překročeno 30 % z celkové výše poskytnutého úvěru. Do programu se mohli přihlásit žadatelé, kteří v uplynulých 24 měsících neuzavřeli smlouvu s PGRLF o poskytnutí úvěru ve stejném programu.
Novinkou tohoto kola programu bylo zavedení kategorie tzv. začínajícího podnikatele – tedy agrárníka, který není zapsán v evidenci zemědělského podnikatele déle než 24 měsíců před podáním žádosti. U těchto podnikatelů může výše podpory na snížení jistiny úvěru činit až 40 % z celkové výše poskytnutého úvěru.
Vedle titulu Investiční úvěry Zemědělec poskytuje PGRLF zájemcům o podpory řadu dalších programů, které jsou otevřeny v průběhu celého roku a se kterými se mohou blíže seznámit na webových stránkách společnosti na www.pgrlf.cz v sekci PROGRAMY.
TZ PGRLF
Společnost PGRLF, a.s., ukončila 16. kolo příjmu žádostí do programu Investiční úvěry Zemědělec (TZ PGFRL)
Monitoring médií
- úterý 14. duben 2026
- Drahá nafta tlačí ceny dřeva nahoru (ČT 1)
- Požár lesa u Doubravice v číslech: 120 hasičů, 50 shozů, škoda 600 tisíc (blanensky.denik.cz)
- Na Vysočině hořely lesy (ČT 1)
- Hořelo od nevyčištěného komína. Oheň spálil i les (Kladno-Beroun-Rakovník-Příbram-Mělnický deník)
- Liberecký městský les trápí vznik nelegálních ohnišť. K zapalování ohně přitom vyhradil hned čtyři místa (irozhlas.cz)
- Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru (pribram.cz)
- Lesy nemusí vydělávat, rozhodlo vedení Ostravy. Město tak ročně přijde o dva miliony z prodeje dřeva (irozhlas.cz)
- Nový projekt posílí stabilitu městských lesů (mestojablonec.cz)
- Zástupci lesnického sektoru přijali Akční plán lesní pedagogiky do roku 2030 (lesycr.cz)
- V Česku přibývá sucha. Pocítí ho naše peněženky i lesy, upozorňují experti (cnn.iprima.cz)
Anketa
Poslední komentáře
-
Nová kniha o lýkožroutu smrkovém radí, jak předejít kůrovcovým kalamitám
, VčeraTrochu s křížkem po funuse. U nás už žádný smrk dávno není. -
Vychází dubnové číslo Lesnické práce: zkušenosti z kalamity shrnuje nová kniha o ochraně lesa
, Před 3 dnyHezký články o nesnadném sázení větrolamů v Hruškách. Existuje ale jeden ... -
Nejdražší dřevo v regionu. České pily začínají nakupovat za hranicemi, druhá největší testuje dodávky ze Skandinávie (Hospodářské noviny)
, Před 4 dnyA jak škatule a Mondi ? -
Vláda dočasně snižuje spotřební daň u nafty. Snížení maximální výše vratky u tzv. zelené nafty neomezuje podporu (TZ MZe)
, Před 5 dnyNa Maramureši naftu nepotřebujou a jak jim to v lese jede. :-) ... -
Rekordní zájem o cenné dříví: X. aukce překonala dosavadní cenová maxima (TZ ALSOL)
, Před 1 týdnemhttp://licitatii.rosilva.ro/fasonat/detalii/f0052664-1de8-11f1-bd07-0 ... -
Rekordní zájem o cenné dříví: X. aukce překonala dosavadní cenová maxima (TZ ALSOL)
, Před 1 týdnemKdyby jste ještě někdo sháněl listí, hlavně dub, tak rumajzlíci aktuálně ... -
Nejdražší dřevo v regionu. České pily začínají nakupovat za hranicemi, druhá největší testuje dodávky ze Skandinávie (Hospodářské noviny)
, Před 1 týdnemA taky Rumuni... Už jsou taky v ri... -
Nejdražší dřevo v regionu. České pily začínají nakupovat za hranicemi, druhá největší testuje dodávky ze Skandinávie (Hospodářské noviny)
, Před 1 týdnemŠvédi / a pobaltí komlet / snižuje ceny od konce loňského roku. Není ...













