logo Silvarium tisk
Název: Sokolov koupí lesy
Zdroj: Plzeňský deník
Datum: 27.01.2007
Autor: ( čtk)
Rubrika: západní čechy

Sokolov - Město Sokolov chce koupit od Lesů ČR dva lesíky na okraji města nad areálem Baníku Sokolov. Neudržované lesíky chce radnice upravit jako park, jeden z nich by navíc měl sloužit jako rezerva pro případ rozšiřování areálu Baníku. Informoval o tom starosta Sokolova Karel Jakobec.   Dva lesíky jsou několik set metrů dlouhé a lemují silnici 210, která spojuje silnici I/ 6 s výpadovkou na Kraslice. " U jednoho už máme spočítánu možnou cenu, asi 800 000 korun. Druhý by měl stát trochu méně," uvedl Jakobec.   Současný majitel, kterým jsou Lesy ČR, lesíky nijak neudržuje. " Jsou zarostlé nálety, místy neprostupné. Ale jsou jednou z prvních věcí, kterou návštěvník Sokolova vidí, když tímto směrem do města přijíždí," doplnil Jakobec. Město chce lesíky prořezat a upravit.

( čtk)

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě