logo Silvarium tisk

Vrtulník Blackhawk, poskytnutý polskou policií, se vznáší sotva metr nad hladinou Labe. Nabírá vodu do hasícího bambi vaku o objemu tři tisíce litrů a odlétá jen několik set metrů nad příkré stráně za Hřenskem, které je bránou do nejmladšího z českých národních parků Českého Švýcarska.

Další stroje, vrtulníky českého letectva a hasičů, opakují stejný manévr. Oheň už ze silnice u soutoku Labe a Kamenice vidět není, ale z lesů se stále valí kouř.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+7 # cvonza 2022-09-01 11:57
To se neuvádí že hnilobou souší vzniká CO2 , proti kterému bojujeme ( politicky určitě ). CO2 je to podvod.
-2 # bergfreund 2022-08-17 13:46
Tak LČR ..nic moc..jen se podívejte na zanedbání péče řádného hospodaření...viz CHKO Šumava Černé jezero a okolí....pochybení lesního správce a je tam "luxusní kalamita" která je hezky přikrytá dohodou o náhradě ujmy za bezzásah...s NP CHKO a MŽP....hnus...vyháze t všechny...
+22 # Přemek 2022-08-18 10:48
Černé jezero a okolí si vzali do parády parazité z NP Šumava a toto je výsledek,kdy okolí jezera je holé,hlavně,že je zákaz vstupu na Svaroh a Juránkovu chatu, stejné to je na Boubíně,kde je zákaz vstupu kvůli jejich dogma bezzásahovosti. Zpupnost,arogance a pohrdání je těmto zeleným parazitům vlastní. Zdevastovali Šumavu, stejné to je(jen o požár) v NP České Švýcarsko.Tam velkoplošně vytěžili dle nich nepůvodní dřeviny(modřín,dougl asku aj.) následně nechali smrk sežrat kůrovcem a výsledek jsou obrovské holiny, sucho a výpar vody. Pálit dřevo těmto zeleným parazitům vadilo i v krbech a tam obrovský požár je dle jejich demagogie prospěšný! Salov a jemu podobní parazité by měli držet ústa a všichni by měli být vyhození a zrušeny vššechny NP.
+5 # Lakatoš 2022-09-20 09:59
Pane Přemku, douglaska i modřín nepochybně nepůvodní jsou. Douglaska pochází z amerických Skalistých hor, modřín je u nás původní pouze na severovýchodní straně Jeseníků. Jejich likvidace v národním parku je tedy dobrým počinem, chceme-li i nadále uvažovat, že chráníme hodnoty ochrany hodné.
Jinou věcí ovšem je pozice oněch "ekologů". Jsem už stará generace a dlouho jsem jim stranil. Víte, udělali (tedy jejich předchůdci) obrovský kus práce. Kdo vzpomíná na čadicí komíny za komunismu, ten i ví, že díky ekologickému hnutí nám nyní už dávno neumírají lesy na exhaláty, neboť emise oxidu siřičitého byly sníženy o více než 96% oproti roku 1990. Přeměna druhové skladby z nepůvodních smrkových a borových porostů na přírodě blízký smíšený les - i to je nepochybně počin hodný uznání. Ale jako každé hnutí, i toto, dostane-li neomezený prostor, vymkne se z kloubů. Z pomoci přírodě a její ochrany se postupem doby stane diktát, jenž nesnese kritiku ani oponenturu. Z věcné diskuse se stane nálepkování. K přírodovědcům, alternativně uvažujícím lesníkům a zaníceným ochráncům přírody se připojí houfy kariéristů, lidí neznalých základních věcí. Odborníci jsou vystřídáni aktivisty, pracanti fanatiky, kteří jako trojského koně těmto hnutím podstrčí zcela cizí následné myšlenky - práva jakýchkoliv, i evidentně nemocných, menšin, feminismus, vegetariánství a veganství. Později přichází nenávist ke všemu, co tyto hodnoty nectí. Úžasná úvodní myšlenka se tím stane nejprve majetkem liberálů, a později novodobých komunistů. Myšlenka skutečné ochrany přírody se náhle krčí v koutě, neboť tito spíše ideologové často nerozeznají ani základní stromy - avšak o to více deklamativně "chrání přírodu". Výsledkem je profanace myšlenky jako celku. Až to vytváří v člověku pocit, že to snad mělo být i - skrytým - záměrem...
+6 # cvonza 2022-09-01 11:52
Tam tvrdě rozhoduje CHKO a to i v Boub pralese. Nesvádět na LČR.
+21 # cvonza 2022-08-16 15:24
Kde hospodaří LČR a VLS je vše zelené jak u řádného hospodáře ! :-) NP a CHKO je ekoterorizmus , tisíce ha zničeného holeho lesa určitě bez vody s teplotou +15-25 st C (vyšší o) :sad: . Názor je na káždém co je lepší , pro většinu určitě zelenej les zadrží vodu udržuje dobré klima ! ;-)
+26 # cvonza 2022-08-16 15:16
Nejdříve se na příkaz NP vykácelo vše nepůvodní Jedle a Modříny ;-) , Smrk se nechal umyslně sežrat kůrovcem :sad: a ted jen lžou okacávaji a jsou medialně podporování v obelhávání veřejnosti :-?
+40 # Starý 2022-08-03 08:47
Další "novinka" 200-300 let smrkové "peklo"- jak říká p. Salov - monokultury, které fungovali!!!
Po vyjádření zmíněného pána dnes po cca 5 letech péče státní organizace - zkáza a zlo všeho.

Sakra ten vývoj je rychlý a péče o les převratná, jen to správně uchopit a přítel kůrovec nechaný napospas a oheň nechaný k vyhoření vše vyřeší.

GRATULUJI....
+45 # Zelený les 2022-08-03 09:38
Zhruba před deseti lety jsem prováděl v lese skupinu studentů a profesorů z Karlovy univerzity. Když jsme narazili na téma jehličnatých porostů a jejich přeměn na přirozenější stav věci, vyjádřil jsem myšlenku, že lesnickými způsoby lze postupně převádět a nahrazovat tyto porosty, akorát to bude stát mnoho času. Pánové profesoři mi ale na půl ucha odvětili, že to jde i nelesnickými způsoby, přičemž to dále nespecifikovali. Nyní již vím, a pochopil jsem, co to jsou ty nelesnické způsoby, které razí MŽP - nechat sežrat a pak spálit, to je ta cesta. Zvláštní je, že zatím co jsou na mnoha místech naší země nepůvodní smrkové porosty, tak případné požáry v nich byly jen stínem toho, co se stalo v NP ČŠ. Ale stále za to můžou všichni a všechno, jen né to MŽP. Zkrátka, vyházet všechny ty parchanty a zrušit toto pekelné hnízdo v Praze, implementovat ho do MZe a MMR, přetrhat vazby mezi ekoteroristy a státní správou.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě