logo Silvarium tisk

Nyní už bývalý ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák čeká na to, jak dopadne jeho druhá trestní kauza. V první dostal tři roky vězení a následně milost od prezidenta Zemana. Druhá je u odvolacího soudu. Aktuálně.cz zjistilo, jaký trest pro Baláka u soudu druhé instance navrhuje žalobkyně. Je tvrdší než ve vyneseném nepravomocném rozsudku. Součástí návrhu je, aby Balák zaplatil 1,6 milionu korun.

Miloš Balák připravil podle verdiktu Lesní správu Lány o 1,35 milionu korun. Pod cenou prodal spřízněné firmě kámen, který se v oboře vytěžil. Kladenský soudce Ivo Poštolka ho potrestal za porušení povinnosti při správě cizího majetku. Uložil mu pokutu 870 tisíc, současně mu zakázal po čtyři roky působit v řídicích funkcích státních organizací.

Celý článek najdete zde

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě