logo Silvarium tisk

Aktivisté z ekologické organizace Greenpeace včera vylezli po žebřících na budovu ministerstva zemědělství (MZe), kde rozvinuli transparent „Ministerstvo kácení starých lesů“. Sochám nad vchodem ministerstva nasadili papírové helmy a dali jim do rukou makety motorových pil.

Celý článek najdete v deníku Mladá fronta DNES

Komentáře  

0 # schutzmeister@iex.cz 2023-11-10 12:49
Fakt je, že někde se to opravdu přehání.

https://www.canopee.ong/le-media/enquetes/des-chenes-centenaires-transformes-en-granules-de-bois/

" Ve čtvrtek 4. června vstoupilo 20 aktivistů z Canopée, SOS Forêt a ANV-COP21 Nevers na sklad dřeva, aby odsoudili tento skandál. Když byl kontaktován, pan De Cockborne vysvětluje, že důvěřuje svému dodavateli Unisylva a certifikaci PEFC. Viditelně v rozpacích tvrdí, že neví, že se na jeho dvoře hromadí hromady stoletých dubů, a před kamerou se zavazuje, že už nebude získávat dřevo z holorubů. Závazek, ke kterému budeme velmi ostražití."

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Anketa

Považujete za správné, že Lesy ČR stáhly námitky k záměru vyhlášení NP Křivoklátsko?

Poslední komentáře

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě