logo Silvarium tisk

Máte rádi procházky lesem? Pokud ano, tato zpráva vás nemusí potěšit. Zákon, který má zjednodušit vytváření obor, umožní oplocení lesa. Jakou má tato novela zákona šanci na uzákonění a lze nám tímto způsobem upřít svobodu volného pohybu?

Ministerstvo zemědělství přišlo se zdánlivě dobrým nápadem. Vyjít vstříc myslivcům, kteří vlastní větší část lesa , aby si mohli svůj pozemek oplotit bez nutnosti stavebního povolení a zdlouhavého vyběhávání po úřadech. Nyní platí, že vlastník lesa, který vlastní les o rozloze alespoň 50 hektarů , a který ze svého pozemku chce udělat oboru a zakázat vstup prostým občanům, potřebuje právě stavební povolení k oplocení . Novela zákona, která se projednává nyní, by však mohla leccos změnit . Obora se začne posuzovat jako drobná stavba, na kterou není povolení potřeba . Procházíte-li se v lese, který je rozlehlejší, může vás tak čekat nepříjemné překvapení, až se opět vydáte na svou oblíbenou procházku.


Celý článek si můžete přečíst zde.

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě